İnceledik: Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi

Microsoft'un en son işletim sistemi Windows 8 görücüye Beta olarak çıktı. Hemen yükledik ve okuyucularımız için temel özelliklerini değerlendirdik.

İnceledik: Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi

Merakla beklenen Windows 8’in kullanıcı önizlemesi yani Beta sürümü Microsoft tarafından yayınlandı. Oldukça yeni bir arayüz ve yüksek performans vadeden Windows 8’i okuyucularımız için yükledik ve genel olarak değişiklikleri değerlendirdik.

Değerlendirmelerimizde kullandığımız donanım şu şekilde:

İşlemci: AMD FX X4 4100 4.4 Ghz
Bellek: Corsair Vengeance 8 GB DDR3 1866 Mhz
Harddisk: Seagate 500 GB SATA 3.0 7200rpm
Ekran Kartı: MSI R6850 Cyclone PE/OC

Windows 8’i yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız gibi işlemler oldukça hızlı bir şekilde tamamlandı. Yüklememizin ardından açılış menümüze Windows 8 ve 7 için seçenekler yerleşti. Zira hali hazırda Windows 7 yüklüydü ve herhangi bir sorun oluşursa işletim sistemsiz kalmamak için ikisini birlikte kullanmaya karar verdik.

Kurulumun ardından ilk açılışta Microsoft sizden eski adıyla Windows Live yeni adıyla Microsoft Account hesabınızla giriş yapmanızı istiyor. Hesabınız yoksa çevrimdışı olarak eski Windows sürümlerindeki şekilde kullanıcı girişi yapabiliyorsunuz ancak internet ile yoğun şekilde bütünleştirilmiş Windows 8 deneyiminden mahrum kalıyorsunuz. Bu nedenle biz de Microsoft hesabımızla girişimizi yaptık.

Her ne kadar bu yazıyı ilk yazdığımızda web tarayıcılar ile ilgili uyumluluk tam olarak oturmamışsa da daha sonra elimize geçen bilgilere göre Firefox ve Chrome tarayıcıları Metro arayüzü için çalışmalara başladıklarını açıkladılar. İlgili yazımız olan Firefox ve Chrome Windows 8 İle Rekabeti Dokunmatik Ortama Taşıyor 'u okuyabilirsiniz.

  1. İnceledik: Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi
  2. Metro Arayüzü'ne merhaba
  3. Eski masaüstünüz kaybolmadı
  4. Yeni Internet Explorer
  5. Ayarlar arayüzü
  6. Windows'u tamir etmek oldukça kolay
  7. Esnek arayüz
  8. Uygulamaları indirmek gerekli: Microsoft Store
  9. Son sözler

YORUMLAR