Injustice: Gods Among Us İncelemesi

Superman, Batman, Joker gibi karakterleri birbirine kırdıran Injustice: Gods Among Us'ı inceledik.

Benim de Anlatacaklarım Var

Injustice: Gods Among Us Sinematik Videosu
OYUN

Injustice: Gods Among Us Sinematik Videosu

DC Comics çizgi romanlarının karakterlerini bünyesinde barındıracak dövüş oyunu Injustice: Gods Among Us için sinematik bir video yayınlandı.

Mortal Kombat'ta bize bir hikaye modu sunan NetherRealms, Injustice'de de bir hikaye moduyla karşımıza çıkıyor. Açıkçası Mortal Kombat'ın hikaye modu oldukça hoşuma gitmişti. Injustice ise bunu bir adım daha öteye taşıyor.

Oldukça kaliteli bir hikaye sunan Injustice, bulunduğumuz evren dışında kalan paralel bir evrende tüm kontrolü ele geçiren kötü bir Superman'i durdurma hikayesini anlatıyor. Her ne kadar çok derinliğe ve sürprize sahip bir hikaye olmasa da bir dövüş oyunundan beklenmeyecek kadar özenli ve ilgi çekici bir hikayesi var Injustice'in. İki evrenin süper kahramanlarının birbirleriyle olan mücadelesi oyun boyunca merakınızı dorukta tutacaktır.

Senaryo açısından bir sıkıntısı olmayan hikayenin içerisinde bizler oyuncu olarak nasıl yer alıyoruz derseniz aslında olay tamamiyle bir film mantığında işliyor. Siz ara sahneleri izlerken iki karakterin kapışması gerektiği durumlarda kontrolü ele alıyorsunuz. Rakibinizi dövdükten sonra da hikayeye devam ediyorsunuz. Başlarda Batman'le bir iki dövüş yaparak adım attığınız oyunda sonlara doğru sırasıyla neredeyse tüm karakterleri yönetiyorsunuz. Senaryo anlatımındaki oynanış ve ara sahne sürelerinin dengesi de çok iyi korunmuş. Yani, ne arka arkaya sıkılacak kadar maç yapıyorsunuz, ne de çok uzun ara sahneler seyrediyorsunuz. Aslında bu anlattığım temelde Mortal Kombat'taki hikaye moduyla aynı, sadece onun daha rafine hali. Bir de Mortal Kombat'a göre içerisinde çok ufak, küçük farklılıklar içeriyor. Bunlara tuşa basma oyunları (mini oyunlar da diyebiliriz). Bazı ara sahne esnalarında ufak tefek tuşa basma oyunları veya mini oyunlar çıkabiliyor. Örnek olarak Joker'in rakibine patlayan kart fırlatması ya da Green Arrow'un rakibine ok atması gibi. Bu ufak farklılık, atmosfere sizi dahil etme anlamında hoş bir detay olmuş.

Injustice: Gods Among Us - Doomsday Oynanış Videosu
OYUN

Injustice: Gods Among Us - Doomsday Oynanış Videosu

Mortal Kombat'ın yapımcılarının geliştirdiği Injustice: Gods Among Us için yeni bir karakter duyuruldu. Oyuna katılan yeni oynanabilir karakter Superman'in ezeli düşmanlarından Doomsday oldu.

Madem hikaye modundan başladık tek başınıza oynayabileceğiniz diğer modlardan da bahsederek yazıya devam edelim.

Oyunda klasik süregelen normal dövüş ve antreman modları dışında bir adet S.T.A.R.S Labs bölümü bir de Battles bölümü bulunuyor. Bu bölümlerden S.T.A.R.S Labs'ta size verilen görevleri yerine getirerek ilerliyorsunuz. Üstelik bunlar için bile ufak tefek hikayeler hazırlanmış oyun içersinde. Superman'i seçiyorsunuz ve "Louis'e kurtarmak için 5 dakikalık vaktiniz var, hemen şu hareketleri kullanarak rakibinizi dövün." gibi görevler alarak S.T.A.R.S Labs'ta ilerlemeye çalışıyorsunuz.

Battles ise belli tipteki düşmanlara karşı sırayla kapışmanız için hazırlanmış bir sistem. Karşınıza gelecek bir listeden istediğiniz bir grubu seçiyor ve aksiyona dalıyorsunuz. Misal; Heroes grubunu seçtiniz diyelim. O zaman karşınıza sırayla gelecek olan kahramanları teker teker indirmeye çalışacaksınız.

  1. Injustice: Gods Among Us İncelemesi
  2. Benim de Anlatacaklarım Var
  3. Oynanış Dinamikleri
  4. Ünlü Ses Sanatçıları
  5. Injustice Karakter Listesi
  6. "Tişikkirler Sipirmin"

YORUMLAR