Instagram’da Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur

Instagram, kullanıcılarına birçok konuda pratiklik sağlıyor lakin konu ayarlara geldiğinde; Instagram, kullanıcıların zamanlarından birazcık almak istiyor. Arama kayıtlarına, beğenilen paylaşımlara ulaşmak için ekstradan çaba sarf ediyoruz.

Neyse ki grup sohbeti de Instagram’ın sağladığı pratikliklerin arasında yer alıyor. Elbette ki bu özellik biraz daha pratik olabilirdi. Kullanıcıların üzerine basıp seçebilir, sağ üst köşede veya herhangi müsait bir konumda beliren butondan sohbet grubu oluşturabilirdik.

Bu yazının sonunda öğrendikleriniz ile dört basit adımda grup sohbeti oluşturabilecek, aynı anda bütün arkadaşlarınıza fotoğraflar, videolar, hikayeler, emojiler ve düz yazılar gönderebileceksiniz.

Instagram’da grup sohbeti oluşturmadan hemen önce bilmeniz gereken bir husus ise, Instagram grup sohbetinize dahil edeceğiniz kullanıcı sayısının on beş kişiyi geçmemesidir. Instagram, kullanıcılara maksimum on beş kişilik grup sohbeti oluşturma hakkı tanıyor ve bu on beş kişinin üzerine çıkmanız mümkün değildir.

Instagram’da Grup Sohbeti Oluşturma Aşamaları

  • Öncelikle uygulamayı açmalı ve mesajlar bölümüne gitmelisiniz.
  • Mesajlar bölümünün hemen sağ üst köşesinde duran “+” butonuna tıklamalısınız.
  • Grubunuzda bulunmasını istediğiniz kişileri buradan bulup seçmelisiniz.
  • Bu kullanıcıları seçtikten sonra herhangi bir yazı, fotoğraf veyahut da video gönderdikten sonra grubu oluşturmuş olacaksınız.

Oluşturduğunuz sohbet grubunun ismini, sohbetin hemen sağ üst kısmında duran “i” butonuna girip, gruba dahil ettiğiniz kullanıcıların isimlerinin yazılı olduğu yerin hemen üzerine tıklayarak değiştirebilirsiniz.