Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara Kaydetme

Instagram fotoğraflarını bilgisayarınıza kaydedebilmek için kullanmanız gereken yöntemleri sizin için listeledik.

Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara Kaydetme

Instagram uzun zamandır pek çok kullanıcının fotoğraf paylaşımları için ilk sırada tercih ettiği online servisler arasında yer alıyor ve böylece hem farklı efektler ve filtreler kullanarak fotoğrafları güzelleştirmek, hem de arkadaşlarınızla bunları paylaşmak mümkün hale geliyor. Ancak zaman zaman başkalarının paylaştığı fotoğrafların güzelliği nedeniyle fotoğraf arşivimizde saklamak isteyebiliyoruz. Bu durumda maalesef resimlere direkt olarak sağ tıklamak bir çözüm sunmuyor ve resimleri ona uygun yöntemlerle kaydetmek gerekiyor. Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer kullanarak bir Instagram fotoğrafını nasıl kaydedebileceğinizi rehber blogumuzdan öğrenebilirsiniz.

Instagram'ın uygulamalarına hala sahip değilseniz onları mobil cihazlarınıza indirmeyi de elbette unutmayın, böylece daha iyi bir Instagram deneyimi elde edebilirsiniz.

Google Chrome ile Instagram Fotoğraflarını Kaydetme

İşlemlerimize başlarken ilk olarak fotoğraflarını kaydetmek istediğimiz Instagram kullanıcısının ana profil adresini açıyoruz ve içerisinden kaydedeceğimiz fotoğrafı seçenerek üzerine tıklıyoruz.

Fotoğrafa tıkladığımızda onu daha büyük halde görebileceğimiz yeni bir ekran karşımıza çıkacaktır. Kaydetme işlemini bu ekran üzerinde gerçekleştireceğiz.

Sıra geldi fotoğrafa sağ tıklamaya. Google Chrome ile fotoğrafa farenizin sağ butonuyla tıkladığınızda "Öğeyi denetle" adlı bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak devam ediyoruz.

İşlemi gerçekleştirdiğimizde karşımıza "Developer Tools" adlı ekran gelecektir. Daha kolay ekran görüntüsü almak için boyutunda değişikliğe gittim ancak siz açtığınızda bu pencere ekranın hemen alt kısmıyla bütünleşik olacaktır. Bu ekranda işaretlediğim gibi sonu .jpg ile biten bir resim bağlantısı göreceksiniz. Bağlantının üzerine farenizi getirdiğinizde zaten görselin ufak bir önizlemesi karşınıza çıkacaktır.

Linke hemen sağ tıklıyor ve daha sonra "Open link in new tab" seçeneğine tıklıyoruz.

Böylece resmimiz yeni bir sekmede sadece resim olacak şekilde açılmış olmalı. Hemen üzerine sağ tıklıyor ve "Resmi farklı kaydet..." seçeneğiyle devam ediyoruz. Tıkladığımızda zaten bize resmin nereye kaydedileceği sorulacaktır ve böylece kaydetme işlemini istediğiniz dizine gerçekleştirebilirsiniz.

Mozilla Firefox ile Instagram Fotoğraflarını Kaydetme

Firefox kullanırken Instagram'dan fotoğraf kaydetme işleminin Chrome'a göre biraz daha kolay olduğu aşikar. Bunu gerçekleştirebilmek için Chrome'un ilk adımlarındaki gibi ana profil ekranından istediğimiz fotoğrafa tıklıyor ve fotoğrafa özel ekrana geliyoruz.

Fotoğrafın ekranında hemen sağ tıkladığımızda "Arka plan resmini göster" seçeneği karşımıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak devam ediyoruz.

Az önceki adımdan sonra fotoğrafımız yeni bir ekranda açılacaktır. Hemen üzerine sağ tıkladığımızda "Resmi farklı kaydet..." seçeneğine erişebilir ve yine Chrome'da olduğu gibi istediğimiz dizine kaydedebiliriz.

Microsoft Internet Explorer ile Instagram Fotoğraflarını Kaydetme

Internet Explorer kullanıcıları oldukça sevineceklerdir. Zira Instagram'dan fotoğraf kaydetmek için tek yapmanız gereken fotoğrafın ekranını açtıktan sonra üzerine sağ tıklamak ve "Arka planı farklı kaydet..." seçeneğini kullanarak istediğiniz dizine kayıt yapmak.

Instagram Downloader ile Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi

Ayrıca Instagram fotoğraflarınızı bilgisayarınıza hızlı ve kolay bir şekilde indirmek için Instagram fotoğraf indirme programı Instagram Downloader'ı da kullanabilirsiniz.

YORUMLAR