Instagram Fotoğraflarını Telefona Kaydetme

Bu yazıda, Instagram'da yer alan fotoğrafları Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza nasıl indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Telefona Kaydetme

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a her gün milyonlarca fotoğraf yükleniyor. Peki ya bu fotoğraflardan beğendiklerinizi indirmek ister miydiniz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Fotoğrafları bilgisayardan programsız, kolay bir şekilde indirmek mümkün.  Ancak mobilde programsız bir şekilde indirmek mümkün olmuyor. Aslında ekran görüntüsü alıp, görseli kırparak da kaydedebilirsiniz fakat fotoğraf boyutu küçük olacağından, mobilde yardımcı uygulamalara ihtiyacımız olacak. Instagram fotoğraflarını telefona indirmek için aşağıda yer alan uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

Android için InstaSave uygulaması işinizi görecektir. Uygulamanın kullanımı son derece basit. Şimdi nasıl kullanıldığına bakalım.

Uygulamayı yükledikten sonra, Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra hesabınızda paylaştığınız tüm fotoğrafları görebilirsiniz. Alt kısımda yer alan paneldeki butonların işlevleri sırasıyla; Keşfet, Profil Sayfanız, Beğendiğiniz Fotoğraflar, Pro Sürüm Özellikleri.

Keşfet butonuyla beğendiğiniz fotoğrafları kaydedebilirsiniz. Bunun yanında, Instagram’da bir fotoğraf beğendikten sonra kalp ikonuna tıklayarak beğendiğiniz fotoğrafların tamamını görebiliyorsunuz.

Bir fotoğrafı indirmek için ise şu adımları izlemeniz gerekiyor. Öncelikle indirmek istediğiniz fotoğrafa veya fotoğraflara bir kez dokunun. Fotoğraf seçili duruma gelecektir.

Üst kısımda yer alan disket ikonuna basarak fotoğrafı kaydet diyoruz.

Onay verdikten sonra fotoğraf cihazınıza kaydedilecektir. Galeri bölümüne giderek, fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

iOS kullanıcıları için de gerekli olan uygulama InstantSave. Kullanımı, Android için kullandığımız InstaSave uygulamasıyla aynı şekilde.

İndirmek istediğiniz fotoğrafları seçiniz.

Alt kısımda bulunan Multisave butonuna tıklayın. Fotoğraf kaydedilecektir.

Eğer ben uygulamayla uğraşamam derseniz, yukarıda da belirttiğimiz gibi ekran görüntüsü alarak da yapabilirsiniz. Instagram fotoğraflarınızı bilgisayara nasıl kaydedebileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki rehber yazıyı inceleyebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara Kaydetme

YORUMLAR