Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Instagram hikayeleleri nasıl indirilir ve kaydedilir konusunda sizlere Instagram hikaye indirme ve kaydetme konusunda bilgi verdik.

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Popüler  fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Snapchat’ten esinlendiği Hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. 24 saat sonra silinen fotoğraf ve videolar ile arkadaşlarınızla eğlenceli içerikler paylaşabiliyorsunuz. Bu rehberimizde de, Instagram Hikayeleri nasıl indirilir konusunu anlatacağız.

Takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini indirmek için oldukça basit ve ücretsiz bir yöntem bulunuyor. Google Chrome için ücretsiz olarak sunulan Chrome IG Story eklentisi ile Instagram hikaye kaydetme işini oldukça kolay hale getirebilirsiniz.

Buradaki bağlantıyı kullanarak Chrome IG Story eklentisini Chrome’a Ekle seçeneğiyle yüklüyoruz. Uzantıyı etkinleştirdikten sonra, tarayıcımızı kullanarak Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Instagram ana sayfası yukarıdaki gibi görünecektir.

Instagram hikayesi nasıl indirilir konusuna gelelim. Yukarıdaki görselde, Instagram kullanıcılarının hikayelerini görmüştük. Şimdi, indirmek istediğiniz hikaye fotoğrafını açtıktan sonra sağ tıklayarak Resmi Farklı Kaydet seçeneğiyle kaydedebilirsiniz.

Instagram hikayelerindeki videoları indirmek istiyorsanız, ana sayfadaki hikayeler bölümünde indirmek istediğiniz kişinin hikayesine sağ tıkladıktan sonra Download Story seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bu işlemi uyguladığınızda, hikayeyi RAR şeklinde indirmeye başlayacaksınız. RAR dosyasının içinde hem fotoğrafları hem de videoları bulabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Instagram hikayesi nasıl kaydedilir sorusunu oldukça basit birkaç yöntemle anlattık. Instagram hikayelerini indirmeden önce arkadaşlarınızdan izin almanızı tavsiye ediyoruz. Bir başka rehberimizde görüşmek üzere, hoşçakalın!
Bilmeniz Gereken 10 Yeni Instagram Özelliği

Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak için 10 Etkili Yol

YORUMLAR