Instagram TOP 10 Listesini Açıkladı

Instagram’ın her yıl yayınladığı “Dünyada En Çok Fotoğrafı Çekilen Mekanları” serisinin 2014 yılı sonuçları açıklandı.

Instagram TOP 10 Listesini Açıkladı

Instagram’ın her yıl yayınladığı “Dünyada En Çok Fotoğrafı Çekilen Mekanları” serisinin 2014 yılı sonuçları açıklandı. Bu sıralamaya göre bildiğiniz ya da yeni göreceğiniz mekanların fotoğraflarına hazır olun. 10 numaralı fotoğraf sizi çok etkileyecek.

Geçen sene Tayland’da ki bir alışveriş merkezinin en çok fotoğrafı çekilen mekan sıralamasında birinci olması çok konuşulmuştu. Oysa bunun sebebi çok basitti, Tayland halkı çok fazla fotoğraf paylaşıyordu ve bu yüzden sıralamada bu merkez birinci sıraya yükselmişti.

Bu yıl bir numaraya yükselen ve en çok paylaşılan mekan çok da sürpriz değil. Hemen herkesin ziyaret etmek için can attığı, büyük küçük herkesin gitmek istediği bir yer olan Disneyland, açık ara birinci olmuş. Geçen yıllarda ikinci ve üçüncülükten bir türlü sıyrılamayan Disneyland’ın paylaşılan fotoğrafı ise sıralamasının hakkını veriyor. 

Bu sene listeye Gorky Park, Kızıl Meydan, Yankee Stadyumu, Madison Square Garden,Dubai Shopping Mall  ve Louvre Müzesi  gibi yeni mekanlar dahil oldu. 2011 yılından beri yapılan Instagram’ın en popüler uluslararası mekanlar listesine yeni giren bu mekanlar listeye değişik bir hava getiriyor. 

Instagram’ın bu tür bir etkinlik yapmasının sebebi ilgiyi Amerika’nın dışına taşımak ve dünyanın her yerinden daha fazla üye sahibi olmak. Instagram bu atılımında oldukça başarılı oldu. Instagram’ın listesine bu sene Amerika’dan çok Avrupa ve Asya’dan fotoğrafların dereceye alınması da bu yüzden. 

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Instagram’ın en çok ziyaret edilen yerler listesi ile başbaşa bırakıyoruz. 

Disneyland, Annheim, California

Dodger Stadyumu, Los Angeles California

Times Square, New York

Siam Paragon alışveriş merkezi, Bangkok, Tayland

Gorky Park, Moskova, Rusya

Louvre Müzesi, Paris, Fransa

Kızıl Meydan, Moskova, Rusya

Madion Square Garden, New York

Yankee Stadyumu, New York

Dubai AVM, Dubai, BEA

Instagram'ın Yasakladığı İlginç Hashtag'ler Listelendi

Instagram Video Özelliği Tanıtımı

YORUMLAR