Instagram'a Nasıl Reklam Verilir?

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram'a nasıl reklam verileceğini merak ediyorsanız, bu konuyu sizler için anlatıyoruz.

Instagram'a Nasıl Reklam Verilir?

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da çeşitli reklamlarla karşılaşıyoruz. Eğer siz de Instagram’a reklam vermeyi düşünüyorsanız ya da nasıl yapıldığını merak ediyorsanız detaylar için okumaya devam edebilirsiniz.

Hızla gelişmeye devam eden Instagram, her geçen gün farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Hem mobilde hem de web sürümünde çeşitli yeniliklerin yapıldığı Instagram’da, reklamlar da bu yenilikler arasında yer alıyor. Çeşitli markaların reklamlarını yayınlayan Instagram’a nasıl reklam verildiğini merak ediyorsanız, bu merakınızı hemen giderelim.

Bildiğiniz üzere Instagram, Facebook bünyesinde faaliyetlerine hızla devam ediyor. Reklam vermek için de Facebook’tan yararlanacağız. Reklamını yapmak istediğiniz Facebook sayfasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümüne gitmemiz gerekiyor.

Ayarlar bölümüne giriş yaptığımızda sol tarafta yer alan seçeneklerden Instagram Reklamları sekmesini görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, Instagram hesabınızla oturum açarak hesabınızı bağlamanız gerekiyor.

Bu adımı tamamladıktan sonra Reklam Oluşturma Akışı’na giderek, istediğiniz türde reklam kampanyası oluşturabilirsiniz. Seçeneklerin üzerine geldiğinizde sağ tarafta Instagram ile alakalı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Instagram’da; internet sitesi reklamları, uygulama tanıtımları ve video reklamları gibi reklam türleri bulunuyor. Yayınlayacağınız reklamlar için dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde;

  • Maksimum 30 saniyelik videolu reklamlar,
  • Facebook bağlantılı reklamlar,
  • Minimum 600x600 piksel çözünürlükte görseller,
  • 300 karakterlik, bağlantı içermeyen açıklama,
  • Görselin tamamını kaplamayacak şekilde metinler.

Instagram'a reklam vermenin nasıl yapıldığını merak edenler için adımları basitçe anlatmaya çalıştık. Eğer reklamlar konusunda tecrübeniz yoksa, bu işten anlayan biriyle ya da bir reklam ajansıyla çalışmanızı tavsiye ederim.Instagram'da Gönderi Bildirimleri Nasıl Aktif Edilir?

YORUMLAR