Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması

Popüler dosya indirme yöneticisi Internet Download Manager programının nasıl kurulacağından, nasıl dosya indirilmesi ve kaldırılmasına kadar tüm aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

IDM Nasıl Kurulur?

İndirdiğimiz IDM kurulum dosyasını bilgisayarımıza yükleyelim. Sırasıyla;

Adım 1: Masaüstümüzde indirdiğimiz kurulum dosyasına çift tıklıyoruz.

Adım 2: Basit bir kurulum dosyası karşımıza çıkmakta. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 3: Lisans bilgileri ve size sunulan şözleşme metni ekranı çıkmaktadır. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 4: IDM’i kurmamız gereken klasörü seçememiz gereken ekrana geliyoruz. Eğer farklı bir klasöre kurmak istemiyorsanız olduğu gibi bırakın ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 5: Standart bir soru daha karşımıza çıkmakta. Bilgisayarınızda ve menülerde IDM hangi isimle bulunmasını istediğinizi sormakta. Eğer farklı bir isim belirlemediyseniz standart olarak geleni kullanmanızı tavsiye ediyoruz ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 6: Tüm bizim girebileceğimiz bilgileri girdik artık gerisi IDM’e kaldı. Kuruluma başlamanız için İleri tuşuna basmamız yeterli.

Adım 7: IDM küçük bir program ama yaptığı işler bakımından ücretli olmasına karşın herkes tarafından tercih edilmekte. Kısa bir kurulum işleminden sonra bizi Kurulum Tamamlandı ekranı karşılamakta. İleri tuşuna basarak işlemi sonlandırıyoruz.

Adım 8: Kurulum sona erdi ve IDM’in bize soracak birkaç sorusu daha var. Öncelikle IDM’i hangi dilde kullanmak istediğinizi soruyor. Varsayılan olarak İngilizce gelmekte. Siz açılır menüden Türkçe’yi seçebilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcınızla ilişkilendirildiğinizi belirten bir uyarı mesajı alacaksınız. Aslında bilgisayarınızda yüklü olan tüm web tarayıcılara IDM programı eklenmiş olacaktır. Varsayılan tarayıcınız dışında da IDM sizi yanlış bırakmayacaktır.

İkinci bir uyarı mesajı çıkıyor karşımıza. Başlat/Programlar menüsü altında Internet Download Manager programına ulaşabileceğimizi belirten bir açıklama yazısı aslında.

Son adımda artık kurulumu tamamladık ve ayarlarını yaptığımız IDM’in internet sitesine yönlendiriliyoruz. Bu adımda artık IDM kullanıma hazır.

  1. Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması
  2. IDM Nasıl İndirilir?
  3. IDM Nasıl Kurulur?
  4. IDM Nasıl Türkçe Yapılır?
  5. IDM Nasıl Açılır? IDM Nasıl Kullanılır?
  6. IDM Nasıl Dosya İndirilir?
  7. IDM Kayıt Nasıl Olunur? Lisans Kodu Nereye Eklenir?
  8. IDM Nasıl Silinir? Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır?

YORUMLAR