İnternetten Görüntülü Nasıl Konuşulur?

Yazımızda nasıl programsız görüntülü görüşme yapabileceğinizi anlatıyoruz

İnternetten Görüntülü Nasıl Konuşulur?

Merhaba Tamindir takipçileri. Günümüzde internet sevdiklerimiz ve arkadaşlarımızla iletişim kurabilmek için kullandığımız ana haberleşme aracı haline geldi. Günümüzden 20 sene önce klasik iletişim araçları olan telefonlar, mektuplar ve teletext gibi servisler yerini WhatsApp, Skype, LINE, WeChat, Facebook ve e-posta gibi yazılım ve servislere bıraktı. İnternet çağının insanoğluna kazandırdığı gelişimlerin en büyüklerinden biri bu iletişim devrimi oldu. Peki kendinize bu gelişimden ne kadar yararlanabildiğinizi hiç sordunuz mu? Muhtemelen birçoğumuz yaygın olarak kullanılan Skype ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma yazılımlarını kullanıyoruz. Fakat bu araçlar haricinde görüntülü sohbet için kullanabileceğimiz çok pratik bir araç bulunmakta. Appear.in adlı web servisi programsız görüntülü konuşma için internet kullanıcılarına kolay, hızlı ve kaliteli bir çözüm sunuyor.

Bu yazımızda da Appear.in kullanarak internetten görüntülü görüşme işini nasıl yapacağınızı anlatıyor olacağız. Appear. in'i kullanabilmek için bilgisayarınıza herhangi bir yazılım kurulumu yapmanız gerekmiyor. Böylece anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme yazılımlarını kullanırken yaşanabilen kurulum problemlerine, sistem veya donanım uyumsuzluklarına veya yazılım çakışmalarına maruz kalmıyorsunuz. Appear.in'i kullanabilmek için tek ihtiyacınız olan şey güncel bir Google Chrome, Mozilla Firefox veya Opera internet tarayıcısı ve internet bağlantısı. Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera'nın en güncel versiyonlarını bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Appear.in ile görüntülü chat yapabilmek için güncel tarayıcılarınız üzerinde aşağıdaki bağlantıyı kullanarak appear.in servisini çalıştırın:

Appear.in açıldıktan sonra ilk işimiz kendimize bir görüntülü sohbet odası yaratmak olacak. Bu iş için aşağıdaki resimde göreceğiniz boşluğa dilediğiniz bir sohbet odası adı yazın ve sonrasında "Start" tuşuna tıklayın:

Bu adımdan sonra sizden web kameranızın ve mikrofonunuzun kullanımı için onay istenecek. Gerekli izinleri verin ve bir sonraki aşamaya devam edin:

Kamera ve mikrofonunuzu kullanması için appear.in'e izin verdikten sonra karşınıza kendi görüntünüzün yer aldığı bir sayfa açılacak. Görüntülü sohbet yapmak istediğiniz kişileri odanıza davet etmek için ekranın sol üst köşesindeki veya tarayıcınızın adres çubuğundaki bağlantıyı kopyalayın:

Bu görüşme bağlansını gönderdiğiniz arkadaşlarınız bu bağlantının üzerine tıkladığında tarayıcılarında otomatik olarak görüntülü sohbet odanıza katılacaklar. Arkadaşlarınız odanıza bağlandığında görünüm aşağıdaki gibi olacaktır:

Görüntülü görüşme sayfasının altındaki mesajlaşma bölümünü kullanarak arkadaşlarınıza canlı olarak yazılı mesajlar da iletebilirsiniz. Bu özellik mikrofonunuzun çalışmadığı durumlarda işinize yarayabilir.

Appear.in'in mobil versiyonuna bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz:

Umarız yazımız size yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

İnternetten Programsız Video Dönüştürme

İnternetten Programsız Ses Dönüştürme

İnternetten Programsız Fotoğraf ve Resimleri Efektlendirme

İnternetten Programsız Video İndirme

İnternetten Programsız Video Kesme

İnternetten Programsız MP3 Birleştirme

İnternetten Programsız MP3 Kesme


YORUMLAR