İnternetten Programsız Video Dönüştürme

Yazımızda videolarınızı program kullanmadan nasıl farklı video formatlarına ve ses dosyalarına dönüştürebileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

3 Adımda Video Dönüştürme

Online Video Dönüştürücü kullanarak video dönüştürebilmek için ilk olarak dönüştüreceğimiz videoyu seçiyoruz. 

Bu iş için "Dosya aç" tuşuna tıklıyoruz ve dönüştüreceğimiz dosyanın yer aldığı dosya konumunu belirliyoruz. Dönüştüreceğimiz videoyu seçtikten sonra sıra dönüştürülecek formatı belirlemeye geliyor.

2. adımda seçtiğimiz videoyu dönüştürebilmemiz için bize video veya ses seçenekleri sunuluyor. Videolarımızı ses dosyalarına dönüştürebilmek için yukarıdaki resimde yeşil ile işaretlenmiş alan içerisine tıklıyoruz. Bize sunulan ses formatları arasından tercih yaptıktan sonra hemen alttaki Kalite bölümünden ses kalitesini seçiyoruz.

Videolarımızı dönüştüreceğimiz video formatını seçtikten sonra Resolution kısmına tıklayarak açılan menüde video çözünürlüğünü ve kalitesini belirleyebiliriz. Bu alanın hemen yanındaki Approximate file size çubuğu ise videolarımızın sıkıştırılma oranını gösteriyor. Videolarımız ne kadar çok sıkıştırılırsa video kalitesi de o kadar düşmekte; fakat videolarımız daha az yer kaplamakta. Videolarımızın en yüksek kaliteyle dönüştürülmesini istersek bu değeri en yükseğe çekebiliriz.

3. adımda "Dönüştür" seçeneğini seçiyoruz. Dönüştürdüğünüz videonun boyutuna bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilmekte. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza gelen ekranda "İndir seçeneğini seçiyoruz ve dönüştürdüğümüz video veya ses dosyasını bilgisayarımıza kaydediyoruz:

Umarız yazımız ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

YouTube Videosunu Hareketli Gif'e Dönüştürme

  1. İnternetten Programsız Video Dönüştürme
  2. 3 Adımda Video Dönüştürme

YORUMLAR