iOS 11 Nasıl Yüklenir?

Apple iPhone 5s ve sonraki modeller için iOS 11 Beta nasıl indirilir ve yüklenir? sorusunun yanıtı blog yazımızda.

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

iOS 11 final sürümü, iPhone 5s ve sonraki modeller için indirilmeye açıldı. iOS 11’i merak eden kullanıcılarımız için iOS 11 nasıl yüklenir? rehber yazısı hazırladık.

WWDC 2017 etkinliğinde merakla beklediğimiz yeni iOS sürümü iOS 11, tanıtılmıştı. Bugün de iOS 11 final sürümü tüm iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına sunuldu. iOS 11 yazılım güncellemesi uyumluluk listesine baktığımızda listenin en altında iPhone 5s’i görüyoruz ancak tahmin edeceğiniz üzere iOS 10’da olduğu gibi birçok yenilik aslında iPhone 6s ve daha yeni modelleri kullanan kullanıcıları ilgilendiriyor.

iOS 11 Yenilikleri:

Özelleştirilebilir yapıda ve Hücresel Veri kısa yolunun nihayet koyulduğu yeni Denetim Merkezi, tamamen yenilenmiş App Store, dahili ekran kaydetme özelliği, HEVC desteği kazanan Kameralar uygulaması, iCloud ile yedeklenebilen Mesajlar uygulaması, çoğumuzun ihtiyaç duymadığı daha doğal konuşan ve derinlemesine öğrenebilen asistan Siri’ye yönelik gelişmeler, henüz ülkemizde kullanılabilir olmasa da Mesajlar uygulaması üzerinden Apple Pay ile para gönderme gibi yenilikler içeren iOS 11’in ilk betası etkinlik günü geliştiriciler için indirilmeye açılmıştı. 19 Eylül günü de beklendiği üzere final sürümü yayınlandı. Biz de iOS 11 final sürümünü iPhone 6s cihazımıza indirip yükledik.

iOS 11 Yükleme Öncesi Hazırlık:

iOS 11’in Denetim Merkezi’ni görmek isteyenler için iOS 11 yükleme adımlarına geçmeden önce cihazınızı iTunes ve iCloud üzerinden mutlaka yedeklemenizi öneririz. İlk Beta sürüm olduğundan performansa ilişkin sorunlar çıkması muhtemel ki; biz menü geçişlerinde vs. böyle bir sorunla karşılaştık. iPhone’unuzu yedekledikten sonra izlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır?

iOS 11 Nasıl Yüklenir?

iOS 11 Final Sürüm İndirme ve Yükleme:

iOS 11 Final sürümü, Apple'ın iPhone 8 lansmanında söz verdiği üzere 19 Eylül akşamı indirilmeye açıldı. iOS 10.3.3 sürüme sahip iPhone/iPad kullanıcısı iseniz, doğrudan her zaman olduğu gibi Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek OTA üzerinden iOS 11 güncellemesini alabilirsiniz. iOS 11 beta sürümden geçiş yapacaksanız, sonrasında betaları almamak için öncelikle Ayarlar - Genel - Profil'e giderek "iOS Beta Sofware Profile"a dokunun ve "Profil Sil" diyerek iOS beta profilini kaldırın.

  1. iOS 11 Nasıl Yüklenir?
  2. iOS 11 Beta (Developer - Public) İndirme ve Yükleme:
  3. iOS 11 Temiz Kurulum:
  4. iOS 11 Güncellemesini Alan Cihazlar:

YORUMLAR