iOS 7 için Faydalı İpuçları

Bu rehberimizde iOS 7’li cihazınızı kullanırken işinize yarayacağını düşündüğümüz ipuçları ve kısayolları paylaştık.

iOS 7 için Faydalı İpuçları

Apple’ın ürün tasarımından sorumlu Jony Ive’ın elinden çıkan iOS 7, gerek minimalist tasarımı gerekse içerdiği yeniliklerle dün indirilmeye sunuldu ve en kapsamlı iOS güncellemesi olarak tarihe geçti. Denetim merkezi, animasyonlu duvar kağıtları, paralaks efekti, canlı zil sesleri ve daha fazlası.. Bu rehberimizde iOS 7’li cihazınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları, işinize yarayacak kısayol ve ipuçlarını paylaştık.

Kısayollar:

Çoklu Görev Yöneticisi: iOS 7 ile birlikte yenilenen çoklu görev yöneticisi ile açık olan tüm uygulamaların önizlemesini görebilir, uygulamalar arası hızlıca geçiş yapabilir, dilediğiniz uygulamayı yukarı kaydırma hareketiyle sonlandırabilirsiniz. Home tuşuna iki kez dokunarak çoklu görev yöneticisine erişebilirsiniz.

Spotlight Araması: Apple cihazınızdaki tüm içeriklere hızlıca ulaşmanın en kolay yolu olan Spotlight ta iOS 7 ile birlikte değişti. Artık ana ekranda herhangi bir yerde parmağınızı hafifçe aşağı kaydırarak Spotlight’a erişebiliyorsunuz. Spotlight aramasında kişileriniz, uygulamalarınız, müzikleriniz, e-postalarınız, mesajlarınız gibi şeyleri aratabiliyorsunuz. Ayarlar – Genel – Spotlight Araması yolunu izleyerek aramada çıkacak verileri düzenleyebilirsiniz.

Denetim Merkezi: iOS 7 ile gelen yeniliklerden birisi olan Denetim Merkezi, Wi-Fi, Bluetooth, Uçak modu, ekran parlaklığı gibi temel ayarlara hızlıca erişmenizi sağlıyor. Ekranın altından yukarı doğru kaydırma hareketi ile Denetim Merkezi’ne erişebilirsiniz.

Bildirim Merkezi: Ekranın en üstünden aşağı kaydırma hareketi ile yeni bildirim merkezine erişebilirsiniz. Bugün sekmesinden hava durumunu öğrenebilir, yaklaşan etkinliğiniz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  1. iOS 7 için Faydalı İpuçları
  2. Bataryanızı Koruyun:
  3. Diğer İpuçları:

YORUMLAR