iOS 7 için Faydalı İpuçları

Bu rehberimizde iOS 7’li cihazınızı kullanırken işinize yarayacağını düşündüğümüz ipuçları ve kısayolları paylaştık.

Bataryanızı Koruyun:

Siriyi Kapatın: Akıllı asistan Siri, artık tweet araması yapabiliyor. Genel – Siri yolunu izleyerek asistanı etkinleştirebilirsiniz. Ancak Siri’yi açık tutmanın cihazınızın bataryasını olumsuz yönde etkilediğini unutmayın.

Otomatik Güncellemeleri Kapatın: App Store’u açmadan uygulamalarınızın otomatik olarak güncellemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar – iTunes ve App Store – Otomatik İndirmeler yolunu izleyin ve “Güncellemeler” bölümünü açık konumuna getirin. Bu, oldukça yararlı bir özellik. Ancak açık konumda iken güncellemeler haberiniz olmadan indirileceği için 3G kotanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Paralaks Efektini Devre Dışı Bırakın: Telefonunuzu sağa, sola, aşağı, yukarı hareket ettirmeniz durumunda görebileceğiniz bu efekt, oldukça etkileyici. Bataryanızı olumsuz yönde etkileyen bu efekti isterseniz Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik - Hareket Azalt yolunu izleyerek kapatabiliyorsunuz.

Hareketli Duvar Kağıtları Kullanmayın: iOS 7 ile gelen yeniliklerden biri olan animasyonlu duvar kağıtlarını Ayarlar – Duvar Kağıtları ve Parlaklık yolunu izleyerek test edebilirsiniz. Ancak hareketli duvar kağıtları bataryanızı olumsuz yönde etkileyecektir. Cihazınızın pilini korumak için sabit duvar kağıtlarını tercih edin.

AirDrop’u Her Zaman Açık Tutmayın: AirDrop özelliği sayesinde Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısı üzerinden telefonunuzdaki fotoğraf ve diğer bilgileri iOS 7 üzerinde çalışan diğer Apple cihazları ile kolayca paylaşabiliyorsunuz. Denetim Merkezi’nden etkinleştirdiğiniz bu özelliği kullanmadığınız zaman kapatmanız pil ömrünüzü olumlu yönde etkileyecektir.

Parlaklık Ayarı: Ayarlar – Duvar Kağıtları ve Parlaklık yolunu izleyerek parlaklık seviyesini ortalara çekin.

  1. iOS 7 için Faydalı İpuçları
  2. Bataryanızı Koruyun:
  3. Diğer İpuçları:

YORUMLAR