iOS 7 için Faydalı İpuçları

Bu rehberimizde iOS 7’li cihazınızı kullanırken işinize yarayacağını düşündüğümüz ipuçları ve kısayolları paylaştık.

Diğer İpuçları:

Çekim Modlarını Değiştirin: Yeniden tasarlanan kamera uygulamasında video, fotoğraf, kare, panorama seçenekleri yer alıyor. Uygulama ekranında parmağınızı sağa veya sola kaydırarak çekim modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Önceki Menüye Hızlıca Dönün: Önceki menüye dönmek için (Örneğin Genel – Ayarlar) ekranın sol üst köşesindeki butona dokunmak yerine, soldan sağa kaydırma hareketini kullanın.

Güncellenen Uygulamaları Takip Edin: Güncellenen uygulamalarınıza göz atmak için App Store’u açın ve Güncellemeler sekmesine dokunun. Hangi tarihte hangi uygulamaların güncellendiğin görün.

Aynı Kişiden Gelen Mesajların Zamanını Görün: iOS 7 ile birliktea aynı kişiden gelen tüm mesajlarınızın ne zaman geldiğini ayrı ayrı görebiliyorsunuz. Bunun için; mesaj ekranında sağdan sola kaydırma hareketini uygulayın.

İstenmeyen mesaj ve aramaları engelleyin: Sizi rahatsız eden numara ve kısa mesajları artık engelleyebiliyorsunuz. Bunun için Ayarlar – Telefon – Engellenenler yolunu izleyin ve engellenecek kişiyi seçin.

Mesajlarınızı Hızlıca Silin: Mesajlarınızı silmek için düzenle butonuna dokunmak yerine, sileceğiniz mesajın üzerine gelip sağdan sola kaydırma hareketini uygulayabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Çekim Anında Filtreleyin: Yenilenen kamera uygulamasında fotoğraflarınızı çekmeden filtreleme uygulayabilirsiniz. Bunun için çekimden önce sağ altta bulunan üç yuvarlak simgeye dokunun.

Yazıları Kalınlaştırın: iOS 7 ile birlikte artık metinler daha ince hatlara sahip. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa Ayarlar – Genel – Erişelebilirlik – Kalın Metin seçeneğini açık konuma getirin.

Uygulamaların Kullandıkları Hücresel Verileri Görün: iOS 7 ile birlikte hücresel veri kullanan uygulamaları, kullandıkları miktarı görebiliyorsunuz. Birkaç dokunuşla bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için Ayarlar – Hücresel yolunu izleyin ve ekranın en altına inin. Hücresel veri kullanan uygulamalardan dilediğinizi kapatın.

Siri’nin Sesini Değiştirin: iOS 7 ile birlikte daha da akıllanan asistanımız Siri’nin sesinden hoşlanmıyorsanız değiştirme şansınız var. Bunun için Ayarlar – Genel – Siri yolunu izleyin ve açık konuma gitererek Siri’yi etkinleştirin. Artık Ses Cinsiyeti bölümünden Siri’nin sesini değiştirebilirsiniz.

Gazetelik’i Gizleyin: iOS 7 ile birlikte sabit duran Gazetiliği artık istediğiniz bir yere taşımanız mümkün.

Açık Uygulamaları Kapatın: Home tuşuna iki kez dokunarak çoklu görev yöneticisini açabilir, dilediğiniz uygulamayı yukarıya kaydırma hareketiyle kapatabilirsiniz.

Safari'de .com Butonunu Açma: Yepyeni bir görünüm kazanan Safari’de adres girerken klavyede yer alan .com butonu gizlendi. Görüntülemek için tek yapmanız klavyede "." harfine basılı tutmak.

iOS 7'li cihazınızı kullanırken işinize yarayacapınızı düşündüğümüz kısayolları, cihazınızın bataryasını korumanız için yapmanız gerekenleri ve cihazınızın performansını artıracak bazı ipuçlarını paylaştık.

iOS 7'yi İnceledik

  1. iOS 7 için Faydalı İpuçları
  2. Bataryanızı Koruyun:
  3. Diğer İpuçları:

YORUMLAR