iOS 9 Açık Beta Nasıl İndirilir?

Herkese açık olarak sunulan iOS 9 betanın nasıl indirileceğini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iOS 9 Açık Beta Nasıl İndirilir?

iOS 9 güncellemesi, sunacağı yenilikler kadar kullanıcılarla buluşma safhasında da alışılmışın dışına çıkıyor. Apple kullanıcıları dikkat etmiştir, daha önce hiçbir iOS işletim sistemi beta olarak sunulmamıştı. Politikasında değişiklik yapan Apple, yeni mobil işletim sistemini herkese açık olarak dağıtmaya başladı.

Bu strateji ile birlikte Apple, 25 Eylül tarihinde çıkması planlanan yeni mobil işletim sistemindeki hataları ve eksikleri kullanıcılardan geribildirim olarak toplayarak gereken düzenlemeleri söz konusu tarihe yapacak. Apple kimliği olan herkes iOS 9 beta sürümünü indirip deneme şansına sahip.

Şimdi iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir konusuna değinelim.

Öncelikle Apple'ın iOS 9 beta ve El Capitan beta sürümlerininin yer aldığı sayfayı ziyaret etmemiz gerekiyor. Burada yer alan linke tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. İşlemi hem iOS cihazlarınızdan hem de bilgisayarınızdan aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Biz daha aydınlatıcı olacağına inandığımız için işlemi iPhone üzerinden gerçekleştireceğiz.

Apple hesabınız yoksa Sing Up, varsa Sign In butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Çıkan ekran üzerinden Apple ID bilgilerimizi girerek diğer sayfaya geçiyoruz.

Karşımıza gelen sayfadan Mac veya iOS cihazlardan birisini seçmemiz gerekiyor. Bu noktada iOS 9 beta sürümünü yüklemek istediğimiz için iOS seçeneğine tıklıyoruz.

Apple, beta sürümü yüklemeden önce cihazımızdaki tüm verileri iTunes yardımıyla yedeklememizi tavsiye ediyor. Eski sürüme geri dönerken yedeklediğiniz veriler tatsız durumların önüne geçecektir.

Yedekleme işleminden sonra Profil Yükle butonuna tıklayarak yükleme sayfasına yönlendiriliyoruz.

Sağ üst bölümden yükle butonuna bastığımızda iOS 9 beta sürümü cihazımıza yüklenmeye başlayacak.

YORUMLAR