iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları

Spor salonuna vakti olmayanlar veya açık havada spor yapmayı tercih edenler için derlediğimiz bu listede iOS için en iyi spor ve egzersiz uygulamalarını bulabilirsiniz.

iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları

Spor yapmanın sağlıklı bir hayatın vazgeçilmez aktivitelerinden bir tanesi olduğunu sanıyoruz ki hatırlatmaya gerek yok. Bu gerçek herkes tarafından biliniyor fakat iş pratiğe geldiğinde düzenli spor yapanların sayısı ne yazık ki beklenen ve istenen seviyenin çok altında kalıyor.

Elbette bu durum pek çok bileşene bağlı olarak gelişmekte. Yorucu bir iş gününün ardından kimse ağır yüklerin altına girmek için spor salonuna gitmek istemeyecektir. Bu bağlamda açıklığa kavuşturmamız gereken nokta ise sporun kapalı salonlarda kilolarca yükün altına girmeden de yapılabileceği gerçeği. Her gün açık havada yapacağınız birkaç saatlik yürüyüşler, ufak egzersizler ve uygulayacağınız farklı metodlar ile sağlıklı ve formda bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Bu konuda yardım alabileceğiniz gelişmiş uygulamalar mevcut. Her biri farklı alanlara yoğunlaşan bu uygulamaları tabletlerinize ve akıllı telefonlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım alışkanlığı kazandıktan sonra eminiz ki farkı siz de göreceksiniz ve vücudunuzun geçirdiği evrime şahit olacaksınız.

Şimdi sizlerle iOS için özel olarak derlediğimiz ve incelediğimiz egzersiz ve spor uygulamalarını paylaşacağız.

7 Minute Workout

Listeye oldukça sade ve pratik kullanım özellikleriyle dikkat çeken bir uygulamayla başlıyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi 7 Minute Workout kısa süreli egzersizler için geliştirilmiş bir uygulama ve özellikle ev ortamında spor yapmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış.

7 dakikalık egzersiz programlarına sahip olan uygulama ile kısa süreli egzersizler ile vücudunuzu zinde tutabilirsiniz. Uygulamanın en iyi yanı herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymayan egzersiz programları sunması. Evde, kendi ağırlığınızla yapacağınız egzersizler sayesinde hem boşa yer kaplayan spor aletlerine para harcamayacak hem de vücudunuzu ağır yükler altında hırpalamayacaksınız.

Her egzersizden sonra 10 saniye ara veren 7 Minute Workout bu yedi dakikalık kısa dilimi sonuna kadar kullanıyor. Yani yedi dakika lafı zihninizde basit bir egzersiz programı uygulayacağınız fikrini uyandırmasın. Emin olun ki uygulamanın her dediğini disiplinli bir şekilde uygularsanız çok daha uzun bir süre çalışmış gibi hissedeceksiniz. Ev ortamında kullanmak için ideal bir spor uygulaması arıyorsanız 7 Minute Workout mutlaka denemeniz gereken uygulamalar arasında yer alıyor.

  1. iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları
  2. Breeze
  3. Runtastic
  4. Strava Running and Cycling
  5. Runtastic Push-Ups

YORUMLAR