iOS İçin Seyahat ve Şehir Rehberi Uygulamaları

Gezmeyi ve yeni yerler görmeyi seven kullanıcılar için hazırladığımız bu yazıda en iyi seyahat ve şehir rehberi uygulamalarını bulabilirsiniz.

iOS İçin Seyahat ve Şehir Rehberi Uygulamaları

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve farklı kültürleri tanımayı kim sevmez ki? Siz de yazın gelmesiyle birlikte tatil atmosferine yavaş yavaş girmeye başladıysanız, Tamindir ekibi olarak sizler için derlediğimiz uygulama listesine mutlaka göz atmalısınız.

Bütün seyahat ve şehir rehberi uygulamalarının tek bir ortak noktası vardır: hayatı kolaylaştırmak! İlk defa ziyaret ettiğimiz bir şehirdeki en iyi restoranları, müzeleri, tarihi yerleri ve görülmesi gereken doğa harikalarını keşfetmek için uzun bir süre üzerinde araştırma yapmamız gerekiyordu. Fakat bu durum son yıllarda gözle görülür bir değişime maruz kaldı ve artık her türlü bilgiye tek bir dokunuşla ulaşır hale geldik.

Şanslıyız ki mobil uygulamaların daha çok niş kategorilere ve farklı kullanıcı beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlanmış olmasıyla birlikte hiçbir fikre sahip olmadığımız bir şehri ziyaret ettiğimizde bile bölgedeki en iyi yerleri kolayca ve hızlı bir şekilde bulabiliyoruz.

Bu konuda nam salmış uygulamaları sizler için inceleyerek aralarından en iyi olanları sizler için derledik.

TripAdvisor

Kategorisinin en iyileri arasında yer alan TripAdvisor'un haklı bir ünü var. Son derece kapsamlı bir uygulama olan TripAdvisor sayesinde çevrenizdeki görülmesi gereken mekanları, en iyi yemekleri yiyebileceğiniz restoranları, en uygun fiyatlı otelleri bulabilir ve seyahatiniz boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz uçak biletlerinin en uygun fiyatlı tekliflerine ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı diğer pek çok uygulama gibi sadece mekanları bulmuyor aynı zamanda kullanıcı yorumlarına da yer vererek daha bilgilendirici bir deneyim sunuyor. Bu sayede gerçekten orayı ziyaret etmiş kullanıcıların yorumlarına göz atabilir ve objektif sonuçlara ulaşabilirsiniz.

TripAdvisor ücretsiz olarak indirilebilmekte. İkamet ettiğiniz bölgedeki en iyi mekanları bulabileceğiniz gibi ilk defa ziyaret ettiğiniz şehirlerdeki de en iyi mekanları bulmanızı sağlayan bu uygulama sayesinde seyahatlarinizden çok keyif alacaksınız.

YORUMLAR