iOS'tan Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Senelerdir kullandığınız cihazda işinize yarayacak tüm bilgileri yeni alacağınız Windows Phone cihazına aktarmak konusunda endişelenmenize gerek yok. Platform değiştirmek düşündüğünüz kadar zor bir iş değil.

iOS'tan Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Eski iPhone'u rafa kaldırmak işteyip pahalı Android veya iOS cihazlarına burun kıvırmaya başladıysanız ve Windows Phone kullanmak konusunda olumlu düşünüyorsanız, sizin için önem arz eden en kilit noktalardan biri de eski cihazınızda bulunan verilerin ve dosyaların yeni Windows Phone'a aktarımı olacaktır. Senelerdir kullandığınız cihazda işinize yarayacak tüm bilgileri yeni alacağınız Windows Phone cihazına aktarmak konusunda endişelenmenize gerek yok. Platform değiştirmek düşündüğünüz kadar zor bir iş değil. Bu konuda size yardımcı olmak için hazırlamış olduğumuz blog yazısında, Windows Phone kullanmaya karar vermiş olanların mümkün olabildiğince hızlı bir şekilde iOS cihazlarındaki verilerini ve dosyalarını yeni cihazlarına aktarma yollarını göstereceğiz.

Satın almış olduğunuz Windows Phone cihazının markası Nokia ise, Verilerimi Aktar isimli uygulama Bluetooth bağlantısı oluşturarak bu işlemi hızlıca tamamlamanıza olanak tanıyor. Masaüstünde Windows veya Mac bilgisayarlarına kurabileceğiniz Welcome Home to Windows Phone da verilerinizi yedekleyebileceğiniz ve cihazlar arası kişiler listesi, mesajlar ve dosyaları aktarmanızı sağlıyor.

iMessage kullanıcılarının dikkatli olması gereken hususlardan bir tanesi de Windows Phone'a aktarılan mesajların ikinci bir kontrolü. Bu işlem sırasında mesajlarınızın tam olarak aktarılmadığına tanık olabilirsiniz. Bunun sebebi iOS cihazınızın iMessage uygulamasında Apple ID'nizin çıkışını gerçekleştirmemiş olmanız olabilir. Eski cihazınızın veri aktarım seçeneklerinin tümü kapatmanız durumunda yine sorunu çözmüş olacaksınız.

YORUMLAR