iOS'tan Windows Phone'a Geçiş Rehberi

Senelerdir kullandığınız cihazda işinize yarayacak tüm bilgileri yeni alacağınız Windows Phone cihazına aktarmak konusunda endişelenmenize gerek yok. Platform değiştirmek düşündüğünüz kadar zor bir iş değil.

Windows Phone'a Kişiler ve Takvim Ekleme

Kişileri va takvimleri uygulamalar üzerinden otomatik olarak aktarmaktansa manüel olarak ayarlamayı tercih ediyorsanız size sunulan farklı yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

1. Çevrimiçi bir hesap kullanıyorsanız bu hesabı Windows Phone cihazınıza eklemeniz mümkün. Hesapta bulunan bilgiler otomatik olarak senkronize oluyor. Bu işlem Facebook, Google, Outlook ve benzeri popüler hesaplar için gerçekleştirilebiliyor.

2. iPhone cihazlarınıdan vazgeçerken numaralarınızı SIM kartı ile taşımanız ne yazık ki mümkün değil. Ama iCloud ile eşleştirmediğiniz numaraları iTunes üzerinden Outlook hesabınıza aktarmanız mümkün. Telefonunuzdan bir Outlook hesabı açtıktan sonra Bilgi sekmesi üzerinde yer alan Kişileri Senkronize Et seçeneğine geldiğinizde telefon numaralarınızı Outlook hesabınıza aktarın.

Takvimleri Senkronize Et seçeneğini de bu şekilde kullanmanız mümkün. Buradaki işlemin kilit kısmı hem iTunes hem de Outlook hesaplarınızın olması. Aksi takdirde yeni hesaplar açarak işlemi tamamlamanız da mümkün.  1. iOS'tan Windows Phone'a Geçiş Rehberi
  2. Windows Phone'a E-Posta Hesabı Ekleme
  3. Windows Phone'a Kişiler ve Takvim Ekleme
  4. Windows Phone'a Müzik, Resim, Video ve Belgeler Ekleme

YORUMLAR