iPad 2'yi Profesyonel Kameraya Dönüştüren Movie Mount Aksesuarı

Tabletler ilk başta sadece dokunmatik ve taşınabilirlik özelliğine sahip bir bilgisayar türü olarak görülebilir. Ancak bu ürünlerle birlikte çalışabilen bazı aksesuarlar, ortaya bambaşka bir işlevsellik katabiliyorlar. Movie Mount isimli iPad 2 aksesuarı,

iPad 2'yi Profesyonel Kameraya Dönüştüren Movie Mount Aksesuarı

Tabletler ilk başta sadece dokunmatik ve taşınabilirlik özelliğine sahip bir bilgisayar türü olarak görülebilir. Ancak bu ürünlerle birlikte çalışabilen bazı aksesuarlar, ortaya bambaşka bir işlevsellik katabiliyorlar.

Movie Mount isimli iPad 2 aksesuarı, bu cihazı bir tabletten çok öteye götürebilen araçlardan biri. Zira Movie Mount, iPad 2’yi bir anda güçlü bir video çekme cihazına dönüştürüyor. Tele ve geniş açılı lensler, dâhili mikrofon ve ışıklar ile tam donanımlı bir aksesuar olan Movie Mount, iPad 2 ile profesyonel video çekimlerini yapılmasına olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, bu mekanizmaya dâhil edebileceğiniz bir üçayak ve Movie Mount uygulaması ile düşlediğiniz video çekimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Aksesuarın iPad 2’ye kazandırdıklarına biraz daha detaylı bir şekilde bakacak olursak, öncelikle ürünün üçayak kullanımına tam uyumlu olduğunu belirtebiliriz. 37 milimetrelik dönüştürücü lenslerin yanı sıra geniş ve zoom özelliklerine sahip profesyonel bazı lensleri kullanabileceğiniz bu aksesuar, çift mikrofon yuvasıyla ortam seslerinin kaliteli bir şekilde yakalanmasına olanak sağlıyor. Bu profesyonel video aksesuarının önemli diğer özelliklerinden biri de ürün üzerinde vizör araçları kullanabiliyor olması. Bu sayede ortamda çekilecek olay ve nesneleri çok daha kolay yakalamak mümkün olurken, kameranın elde ettiği ışık oranı da sağlıklı bir şekilde tespit edilmiş oluyor. Aksesuarın fiziksel özelliklerinin sonuncusu ise, birçok iPad 2 kullanıcısının sahip olduğu Smart Cover aksesuarının bu ürünle birlikte sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor olması.

Movie Mount isimli aksesuarla aynı adı taşıyan ve bu aksesuara özel olarak üretilmiş olan Movie Mount uygulamasını indirerek eldeki bu harikulade fiziksel aksesuarı yazılım açısından tamamlamak da mümkün. Pozlama kilidi, beyaz dengesi kilidi ve odaklanma ayarları gibi detaylı düzenlemelerin yapılabildiği yazılımda, uzun video çekimlerine de imkân tanınıyor. Dileyen kullanıcılar bu uygulama ve aksesuarı video yerine sadece fotoğraf çekmek için de kullanabilirler.

Movie Mount aksesuarı sadece ürünün üreticisi olan Makayama’nın internet adresi üzerinden satın alınabiliyor. $69.95 etiket fiyatıyla Kasım 2011 itibariye satın alınabilecek olan ürüne lensler, üçayak, mikrofon ve ışıklar dâhil değil. Bununla birlikte Movie Mount uygulamasını kullanıcılar ücretsiz edinebilirler.

Aksesuara ait tanıtım videosu:

YORUMLAR