iPhone 6, iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4, HTC ONE M8 Karşılaştırması

Akıllı telefon dünyasında seçenekler hızla artarken Tamindir ekibi olarak kullanıcılar için iPhone 6, iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4 ve HTC One M8'i kıyasladık.

iPhone 6, iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4, HTC ONE M8 Karşılaştırması

Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini tanıtmasıyla birlikte yeni bir akıllı telefon alma arifesinde olan kullanıcıların önündeki seçenek sayısı bir hayli arttı.

Son çıkan modelleri göz önüne aldığımızda üreticilerin genelinde ekran büyütme eğilimi görüyoruz. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın ekranları artık rakipleriyle hemen hemen aynı seviyeye geldi. Bu sayede bir akıllı telefondan büyük ekran bekleyen kullanıcıların değerlendirebilecekleri seçenekler arasında iphone 6 ve iPhone 6 Plus da katıldı.

Ne yazık ki büyük ekran her şey değil. Ekran boyutuna ek olarak cihazın sahip oldukları teknik özellikler de çok önemli. Ne yazık ki bazı kullanıcılar teknik özellikleri karşılaştırmak için güvenilir kaynak bulma konusunda sıkıntı yaşayabiliyor.

Tamindir ekibi olarak akıllı telefon dünyasının en popüler isimleri olan iPhone 6, iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4 ve HTC One M8’i aynı tabloda topladık. Kullanıcılar bu tablodan cihazların teknik özelliklerini takip edebilirler ve karar aşamasında yardım alabilirler.

Tablodan görüldüğü üzere ekran boyutu olarak Galaxy Note 4 diğerlerinden farklılaşıyor ve kullanıcılara daha büyük bir ekran sunuyor. Ağırlık disiplininde ise iPhone 6'nın rakiplerine karşı üstün bir başarısı var. En önemli özelliklerden biri olan hafıza konusunda ise Apple'ın cihazları ne yazık ki bekleneni veremiyor. Hafızası artan cihazların fiyat etiketi de kademeli olarak fazlalaşıyor.

Halbuki HTC One M8 ve Galaxy Note 4 artırılabilir hafıza seçeneklerine sahip. Bu sayede kullanıcılar diledikleri gibi ekstra hafıza takabiliyor. Kamera konusunda ise Galaxy Note 4'ün megapiksel olarak bir üstünlüğü olsa da fotoğraf kalitesi için bu yeterli bir özellik değil. Daha düşük megapikselli kaliteli bir kamerayla daha net fotoğraflar çekmek mümkün.

iOS 8 Neden Kötü?

YORUMLAR