iPhone ve iPad'de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

iPhone ve iPad cihazlarında renk filtreleri değiştirme özelliğini nasıl kullanacağınızı anlattık. Detaylar blogumuzda:

iPhone ve iPad'de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

iPhone veya iPad cihazlarınızda iOS 10 güncellemesini gerçekleştirdiyseniz, ekranınızın renk tonunu değiştirebilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen çok özelliği bulunan iOS 10'un en sevimli özelliklerinden olan renk filtreleri değiştirme rehberini sizler için hazırladık.

iOS 10 ile birlikte işletim sistemine pek çok özellik eklendi ve birçoğu keşfedilmeyi bekliyor. Bazıları kurcaladıkça ortaya çıkıyor, bazıları da aslında gözümüzün önünde oluyorlar. Keşfedilmesi gereken özelliklerden biri de hiç şüphesiz ekranın renk tonunu ayarlayabilme imkanı. Burada "Night Shift" özelliğinden bahsettiğim sanılmasın, onunla alakası bile yok. Bu özellik, sizlerin beğeninize göre ekran rengini ayarlamalanıza olanak tanıyor ve basit birkaç ayarla istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Şimdi nasıl yapacağınıza gelelim.

1- Öncelikle Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik yolunu takip edin. Daha sonra aşağıdaki görselde kırmızı kutu içerisine aldığım bölümleri açın.

2- Renk Filtreleri seçeneğini açtıktan sonra birçok seçenek arasından istediğinizi seçebilir ve özelleştirme yapabilirsiniz. Yoğunluk ayarı renk doygunluğunu belirler ve bu ayarı yüzde 50'nin altında tutmak isteyebilirsiniz. Tabii son karar size kalmış.

iOS 10.1 Beta'dan iOS 10'a Nasıl Dönülür?

Eski Cihazlarda iOS 10'u Hızlandırma

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

YORUMLAR