iPhone ve iPad'leri Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızı güvenlik kamerası olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Biraz sonra değineceğimiz yöntemin en iyi yanı ise hiçbir maliyet gerektirmiyor olması. Yani ne program ne de harici bir bileşen için para ödemeden s

iPhone ve iPad'leri Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızı güvenlik kamerası olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Biraz sonra değineceğimiz yöntemin en iyi yanı ise hiçbir maliyet gerektirmiyor olması. Yani ne program ne de harici bir bileşen için para ödemeden sadece birkaç dakikada iPhone'unuzu veya iPad'inizi güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle Reflector isimli programı indirmek gerekiyor. Söz konusu bu program hem Mac hem de PC'ler üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Programı tamamen ücretsiz olarak indirebilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Unutmayın ki program deneme sürümü olarak sunuluyor 7 günlük kullanım hakkı var. Eğer memnun kalırsanız web sitesi üzerinden veya program üzerinden satın alabilirsiniz.


Reflector'ı indirdikten ve kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra her şey kullanıma hazır bir hale geliyor. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken tek şey hem bilgisayarınızın hem de iOS cihazınızın aynı modeme bağlı olması. Bilgisayarınızın Wi-Fi veya kablolu olarak bağlı olması herhangi bir fark yaratmıyor. Sadece hem mobil cihazınızın hem de sisteminizin aynı ağa bağlı olması gerek. Aksi halde Reflector'ı başlatmak herhangi bir sonuç vermeyecektir.

Her şey olması gibi ayalandığında bilgisayarınızın ekranında, aynı ağa bağladığınız bağladığınız iOS cihazın ekranı çıkacak. Cihazınızda yaptığınız hareketlerin eş zamanlı olarak bilgisayar ekranınızda olduğunu fark edeceksiniz.

Asıl numara burada başlıyor; programın ekran yansıtma özelliğini güvenlik kamerası olarak kullanabilmek için mobil cihazınızın kamerasını açmalısınız. Ekran eş zamanlı olarak bilgisayarınıza yansıdığı için kameranın çektiği her görüntü de biglisayarınıza aynı şekilde yansıtılacak. Mobil cihazınızı odanızın dışına veya başka herhangi bir yere koyabilir ve bilgisayarınız başından o bölgedeki görüntüleri izleyebilirsiniz.

Tam Sürüm Advanced SystemCare 8 veya Driver Booster 2 Kazanma Şansını Yakalayın

YORUMLAR