iPhone'unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 13 Uygulama

Bir gün işinize yarayabileceğini düşündüğümüz 13 iPhone uygulamasını sizler için derledik.

iPhone'unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 13 Uygulama

App Store'da binlerce, yüz binlerce hatta milyonlarca uygulama mevcut. Bunların birçoğundan ya haberdar değiliz ya da ilgimizi çekmiyor. Ancak yine de her telefonda mutlaka bulunması gereken iPhone uygulamalarını sizler için derledik. Telefonunuzda yeterli hafıza varsa ve "Bu uygulama benim bir gün işime yarar." diyorsanız hemen indirmenizi tavsiye ediyoruz. Hemen listemize geçelim.

Horizon

Telefonu muz gibi dik tutarak video çekenleri sevmiyorsanız, telefonu dik de tutsanız yatay videolar elde etmek istiyorsanız bu uygulama sizler için adeta biçilmiş kaftan. Horizon telefonunuzu her ne açıyla tutarsanız tutun yatay videolar elde etmenizi sağlıyor.

Tandem

Dilin yazarak değil, konuşarak öğrenildiğine inanıyorsanız hiç vakit kaybetmeden bu uygulamayı App Store'dan telefonunuza indirin. Karşınızdaki yabancılarla Türkçe konuşmaya çalışarak onlara yardımcı olun ya da örneğin İspanyolca öğrenmek istiyorsanız bir İspanyol ile karşılıklı sohbet etmeye çalışın.

Meetweet

"Amerika'da bir bölgede kim hangi tweeti atıyor?", "Yozgat'ta bulunan Twitter kullanıcıları ne konuda tweetliyor?" gibi soruların cevaplarını bu uygulamayla bulabilirsiniz. Haritadan bir yer seçin ve sonrasında konum servisi açık olarak tweetleyen kişilerin tweetlerini görün.

FlightRadar24

Benim gibi uçaklara meraklıysanız; "Şu an üstümden geçen uçak hangi havayolu şirketine ait?", "Nereden nereye gidiyor?" gibi sorulara cevap bulabilmek ve anlık olarak uçakları takip edebilmek için kesinlikle en iyi uygulama. Aynı zamanda birini yolcu ettiyseniz ya da gelmesini bekliyorsanız uçağın tam konumu, yakıtı, yüksekliği gibi şeylere de ulaşmanız mümkün.

Dream Talk Recorder Pro

Gece ne tür sesler çıkardığınızı merak ediyorsanız ya da biriyle horluyorsun, horlamıyorsun tartışmasına girdiyseniz en iyi seçeneğiniz bu uygulama olacak. Uyumadan önce uygulamayı açın ve telefonunuzu baş ucunuza koyun. Uygulama bir ses duymaya başladığı anda ses kaydı yapmaya başlayacak.

AVPlayer

Maalesef iPhone'larda her video formatını oynatmak mümkün değil. Apple'ın dahili video oynatıcısı da bu konuda bana göre yetersiz kalıyor. O yüzden üçüncü parti uygulamalar ile bu işi kolayca halletmek mümkün. En iyi alternatiflerden biri de AVPlayer olmalı.

Dayli

Her gün fotoğrafını çekip bunlardan bir video yapıp bir yıl boyunca gerçekleşen değişimini Youtube üzerinden yayınlayan birçok kişiye şahit olduk. Dayli size her gün 1 fotoğrafınızı çekmenizi hatırlatıp 365 gün sonunda bu fotoğraflardan bir video elde etmenizi sağlıyor. Belki bu videoyu siz de Youtube üzerinden paylaşırsınız. Neden olmasın?

Zomato

Bilmediğiniz bir yere gittiğinizde hangi restorant kalitelidir, sizden önce giden kişiler servisi nasıl buldu, o mekan hakkında yorumları ne gibi yorumlara göre hareket etmenizi sağlıyor. Sizden önce gidenlerin değerlendirme ve yorumlarına bakarak o şehre ya da bölgeye yabancılığınızı kimseye fark ettirmeyebilirsiniz.

Trafi (Türkiye)

Ülkemiz için her şehirde kullanımda olmasa da belli başlı diyebileceğimiz birkaç şehirde gayet güzel çalışıyor. Bulunduğunuz konumdan bir yere toplu taşıma ile gitmek istediğinizde ilk tercihiniz kesinlikle Trafi olmalı. En ucuz seçenek, en az yürüme, en az aktarmalı seçenek gibi farklı güzergahları sizlere sunacak ve saat kaçta nereden binmeniz gerektiği konusunda sizi yönlendirecek. 

Money Pro

Hesap kitap işleriyle başınız dertteyse en büyük yardımcınız bu uygulama olacak. Harcamalarınızı uygulamaya girdiğinizde o hafta ya da o ay yaptığınız harcamaların toplamı, neye para harcadığınızı görebilir ve analiz edebilirsiniz.

Bitaksi

İstanbul veya Ankara'da yaşıyorsanız taksi bulmak için sağa sola bakınmanıza gerek yok. iPhone'unuzdan Bitaksi uygulamasını açın ve "Bitaksi gönder" butonuna basın. GPS üzerinden çevrenizdeki Bitaksi uygulamasına kayıtlı taksicilerden biri bulunduğunuz yere gelecek. Taksi çağırmadan önce ücret hesaplama bölümünden gideceğiniz yere tutacak olan ortalama taksimetre ücretini de görebilirsiniz. Aynı zamanda BKM Express ile çok güzel kampanyaları oluyor, takip etmenizi öneririm. 

CamScanner

Şimdiye kadar hemen hemen hepimiz telefonlarımızın kamerasıyla bir kağıdın fotoğrafını çekip birilerine göndermişizdir. Bunu yaptığımızda kağdıın altında, üstünde ve yanlarında boş alanlar kalır. CamScanner ile kağıdın fotoğrafını çekip belirli noktalardan işaretlemeler yaparak tarayıcıdan görüntü almış gibi fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Tureng

İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi global olarak yaygın dillerden birini öğrenmeye başladıysanız çoğunlukla bir sözlüğe ihtiyaç duyarsınız. Her zaman yanınızda fiziksel bir sözlük taşıma imkanınız yoksa sarılacağınız ilk şey genelde telefonunuz olur. Telefonunzda ise açtığınız ilk uygulama bundan sonra Tureng olacak. Gerek kelime gerekse söz öbekleri bakımında gayet zengin bir içeriğe zengin olan Tureng sözlük günlük hayatta işlerinizi kolaylıkla halletmeniz konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

Yaz Tatilinde Kullanabileceğimiz Mükemmel iPhone Uygulamaları

YORUMLAR