İstanbul İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

Bildiğiniz gibi daha önce büyükşehirlerin resmi Android uygulamalarıyla ilgili bir yazı yazmıştık. Bugün de İstanbul ilinin ilçe belediye uygulamalarıyla karşınızdayız. İstanbul'da yaşamak birçoğunuzun bildiği gibi çok zor. Kalabalık, trafik, ulaşım sorun

İstanbul İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

Bildiğiniz gibi daha önce büyükşehirlerin resmi Android uygulamalarıyla ilgili bir yazı yazmıştık. Bugün de İstanbul ilinin ilçe belediye uygulamalarıyla karşınızdayız. İstanbul'da yaşamak birçoğunuzun bildiği gibi çok zor. Kalabalık, trafik, ulaşım sorunları derken aradığınız önemli noktaların bilgilerine ulaşmak da bazen imkansızmış gibi gelebiliyor.

Fakat artık neredeyse bütün ilçelerin mobil uygulamalarıyla bu dertlerinizden bir kaç dokunuşla kurtulabilirsiniz. İstanbul gerçekten çok büyük bir şehir ve bir çok ilçesi var. Bu ilçeler de artık teknolojiden faydalanma zamanının geldiğini farketti ve klasik belediyecilik anlayışından çıkıp, insanlara daha etkili hizmet vermek için resmi Android uygulamalarını çıkardılar.

Bugün inceleyeceğimiz belediye uygulamalarından bazılarını; Ataşehir, Bahçelievler, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Kadıköy, Sarıyer, Ümraniye ve Zeytinburnu olarak sıralayabiliriz. Eğer siz de bu ilçelerden birinin sakiniyseniz, ya da çok sık ziyaret ediyorsanız, Android uygulamasını indirip denemenizi tavsiye ederim.

Ataşehir Belediyesi

Ataşehir Belediyesi, resmi olarak geliştirilmiş belediyenin Android uygulaması. Bu uygulama ile hizmet ve etkinlik duyurularından haberdar olabilir, istek ve şikayetlerinizi belediyeye kolayca iletebilirsiniz.

Ayrıca sicil sorgulama ve borç ödeme gibi e-belediye işlemlerinizi gerçekleştirebilir, önemli noktaların adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Belediyenin hizmetlerinden daha etkili bir biçimde faydalanamak isterseniz, siz de bu uygulamayı indirip denemelisiniz.

Bahçelievler Belediyesi
İstanbul'un en güzel ilçelerinden biri olan Bahçelievler Belediyesi'nin resmi uygulaması ile artık sıkıntı yaşamayacaksınız. Bütün önemli yerlerin adres ve telefon bilgilerine ulaşabilecek, nöbetçi eczanelere bakabileceksiniz.

Ayrıca yine e-belediyecilik uygulaması ile borçlarınızı ödeyebilir, haberlerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bahçelievler de yaşamasanız bile oraya gittiğinizde çok işinize yarayacağını düşündüğüm bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi Android uygulaması, yine Beşiktaş sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak ve yönetime daha rahat katılmalarını sağlamak için geliştirilmiş bir mobil uygulama.

Bu uygulama ile hizmet ve duyurulardan haberdar olabilecek, sicil sorgulama ve borç ödeme gibi e-belediye işlemlerinizi çabucak halledebilecek, şikayet ve önerilerinizi kolayca belediyeye iletebileceksiniz.

Yine Beşiktaş'taki önemli noktaların adres ve telefon bilgilerine ulaşmanız mümkün.

Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediyesi tarafından geliştirilmiş resmi Android uygulaması ile modern ve hızlı bir e-belediye deneyimi yaşayacaksınız. Şık arayüzü ile size kullanıcı dostu bir kullanım sunan uygulama ile belediyeyle ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Avm'ler, banka ve atm'ler, eczaneler, eğitim kurumları gibi bir çok alanda bilgi edinebilir, e-belediye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca etkinlikler, projeler, tesisler ve hizmetler hakkında bilgiler de edinebilirsiniz.

Beyoğlu Belediyesi

Bir Turkcell partner şirketi tarafından geliştirilen Beyoğlu Belediyesi resmi uygulaması kullanıcılara, beğeneceğinizi düşündüğüm, modern ve şık bir arayüz sunuyor.

Bu uygulama ile şehir rehberinden önemli noktaların adres ve telefon bilgilerine çabucak ulaşabilirsiniz. Ayrıca haber ve duyurulara gözatabilir, şikayet ve önerilerinizi belediyeye bir iki dokunuşla iletebilirsiniz.

Yine belediyenin açmış olduğu anketleri doldurarak sorunlar hakkındaki çözümlerinizi ve isteklerinizi iletmenin bir başka yolunu kullanabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi

Yine bana göre İstanbul'un en sakin, en güzel ve en yaşanılabilir ilçelerinden biri olan Kadıköy'ün resmi Android uygulaması ile Kadıköy Belediyesi hakkında bilmediğiniz herşey artık parmaklarınızın ucunda.

Kent rehberi ile bütün önemli noktaların bilgilerine ulaşabilir, e-belediye ile borç sorgulayabilir, istek ve şikayetlerinizi kolayca iletebilirsiniz.

Eğer siz de Kadıköy sakiniyseniz, nöbetçi eczaneden Kadıköy'ün tarihçesine bir çok bilgi edinebileceğiniz uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Sarıyer Belediyesi
Sarıyer Belediyesi de resmi mobil uygulamasını çıkaran belediyelerden. Bütün hizmet ve duyurulardan çok daha hızlı bir şekilde haberdar olabileceğiniz uygulama ile önemli noktaların da bilgilerine de erişebilirsiniz.

Uygulamanın sunduğu bazı modülleri; İstek ve şikayet bilgisi, Borç sorgulama ve ödeme, Etkinlik takibi, Kent Rehberi, Güncel Haberler, Projeler, Sosyal, Medya Entegrasyonu, Tarihçe olarak sıralayabiliriz.

Eğer siz de Sarıyer'de yaşıyorsanız, belediye hizmetlerinden sonuna kadar yararlanabilmek adına bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Ümraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesi'nin resmi olarak geliştirmiş olduğu Android uygulaması ile bir çok bilgiye kolayca ulaşabileceksiniz. Borç sorgulama ve ödeme gibi e-belediye işlemlerinden de faydalanabileceksiniz.

Ana ekranda Haberler, E-belediye ve Kent Rehberi olmak üzere üç menü bulunan uygulamadan nöbetçi eczaneleri öğrenebilir, önemli noktaların adres ve telefon bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca başkanın özgeçmişini görüntüleyebilir, haberler ve etkinlik duyurularına gözatabilirsiniz. Eğer siz de Ümraniye sakiniyseniz, uygulamayı indirip denemelisiniz.

Zeytinburnu Belediyesi
Morhipo'nun Android uygulamasını yapan şirket tarafından geliştirilmiş Zeytinburnu Belediyesi resmi uygulamasının ne kadar modern ve şık olduğunu vurgulamaya gerek yok sanırım.

Belediye ile ilgili duyuru ve haberleri anında takip edebilir,etkinlik takvimine gözatabilir, önemli noktaların bilgilerine ulaşabilir ve nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz.

Ayrıca e-belediye servisiyle borç sorgulama imkanınız da var. Yine istek ve şikayetlerinizi belediyeye bir iki dokunuşla iletebilir, belediyenin fotoğraf ve video galerisine de gözatabilirsiniz.

YORUMLAR