İşte En Detaylı Türk Telekom Huawei Honor 7 İncelemesi

Türk Telekom kurumsal markası altında kutulanan Huawei Honor 7 orta sınıf telefonların arasından sıyrılarak kendine zirvede bir yer buluyor.

İşte En Detaylı Türk Telekom Huawei Honor 7 İncelemesi

Bir telefonu incelemeden önce ilk olarak kutusunu açar ve tasarımıyla karşılaşırsınız. Türk Telekom kurumsal markası altında kutulanan Huawei Honor 7’nin kutusu oldukça hoş görünüyor. Hele ki uğurlu numaram olarak kabul ettiğim 7 rakamının kutu üzerine kabartmalı bir şekilde basılmış olması daha cihazla karşılaşmadan beni etkileyen bir durum oldu.

Kutunun arkasında “Çin Halk Cumhuriyetinde üretilmiştir” yazısını görmek elbette bir sürpriz değil. Doğrudan Shenzen üretim tesislerinden Türk Telekom için kutulanan Huawei Honor 7, daha önceden duyduğum ancak tecrübe etmek fırsatını bulamadığım, oldukça da merak ettiğim bir telefon. Uğurlu rakamımın altından çıkan ürün 5.2 inçlik ekranıyla oldukça etkili duruyordu.

Honor 7 tasarımı

143.2 x 71.9 x 8.5 mm boyutlarında ve 157 gram ağırlığındaki Huawei Honor 7, elinize aldığınızda metal kasası sebebiyle oldukça güven uyandıran bir tasarıma sahip. Sağ kenarında ses açma kapama düğmelerinin yer aldığı kasanın sol kenarına da opsiyonel olarak her hangi bir görev atayabileceğiniz bir tuş yerleştirilmiş.

Türk Telekom Honor 7 Kutu Açılışı
Tamindir TV

Türk Telekom Honor 7 Kutu Açılışı

Türk Telekom Honor 7 akıllı telefonunun kutu açılışını gerçekleştirdik. Detaylı inceleme ile çok yakında karşınızda olacağız.

Honor 7’nin arka tarafında kamera, flaş ve parmak izi sensörü yerleştirilmiş. Ön tarafında ise ahizenin hemen içine gömülmüş bildirim ışıkları ledini ve ön kamerayı, ışık sensörlerini ve flaşı görebiliyorsunuz. Huawei Honor 7’nin tasarımının oldukça sade, büyük ekranına göre ergonomik, avuç içine rahatça oturan ve tek elle kullanmaya olanak tanıyan bir yapısı olduğunu söyleyebilirim.

Huawei Honor 7 ekranı

5.2 inçlik Huawei Honor 7 ekranı 1080x1920 Full HD çözünürlüğe sahip. Bu özelliği ile akıcı ve net renklerle karşılaşıyorsunuz. Zaten cihazı açtığınız andan itibaren bu netliği ekrandan takip etmek mümkün olabiliyor. Bu arada Türk Telekom’un hoş bir kilit ekranı yerleştirdiğini de fark etmemek mümkün değil. Ancak elbette bunu kendi zevkimize göre değiştirebiliyoruz.

Huawei Honor 7’nin ekranı ön yüzünün yüzde 72’sini kaplıyor. Bu oranlama ekranın altında hafif bir boşluk oluşmasına yol açıyor. Kontrol tuşlarının ekranın içinde kalmayıp bu alana kapasitif olarak yerleştirilseydi çok daha iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorsunuz. Corning Gorilla Glass 3 kullanan ekran 424 ppi nokta yoğunluğuna ve 16 milyon renge sahip. Bu IPS-NEO LCD kapasitif dokunmatik ekran, orta sınıf bir telefon için son drece tatmin edici kalitede görüntüler almanız sağlıyor. Bu arada multi-touch yani çoklu dokunma özelliğine de sahip olduğunu hatırlatayım.

  1. İşte En Detaylı Türk Telekom Huawei Honor 7 İncelemesi
  2. Huawei Honor 7 işletim sistemi ve ara yüzü
  3. Huawei Hunor 7’nin teknik özellikleri
  4. Huawei Honor Pro 7 kamerası
  5. Huawei Honor 7 performans
  6. Son Söz ve İnceleme Videosu

YORUMLAR