İşte IFA 2015 Fuarı'nın Ödül Kazanan En İyi Teknolojileri

IFA 2015 Fuarı’nın ödül kazanan en iyi teknolojileri belirlendi, biz de sırasıyla yazdık.

İşte IFA 2015 Fuarı'nın Ödül Kazanan En İyi Teknolojileri

Apple Watch’un rakibi, ilk 4K görüntü veren telefon, 4K Blu-ray oynatıcısı, olağanüstü kulaklıklar, süper oyun dizüstü bilgisayarları ve daha nice teknolojik ürünler Berlin’de düzenlenen IFA 2015 Teknoloji Fuarı’nda boy gösterdiler. Bu ürünlerin birçoğu da bu fuardan ödül almadan ayrılmadı.

IFA 2015 Fuarı’nda ödül alan ürünlere kısa bir göz atmakta fayda var. Çünkü bu ürünler sene sonu gelmeden raflarda olacaklar ve cüzdanına güvenen tüketicilerle bulaşabilecekler. Öte yandan tüketiciye yönelik teknolojilerin ne seviyeye geldiğini takip edebilmek açısından bu ödüllü liste bize bir fikir verebilir.

En iyi şov ödülü: Samsung Gear S2

Diğer akılı saatler adım adım günlük hayatımıza dahil olmaya çalışırken Samsung sınırları aşarak Apple Watch’u da geride bırakan Samsung Gear S2 ile en iyi tanıtım performansı ödülünü aldı. Bünyesinde neredeyse bine yakın uygulamayı barındırabilme özelliği taşıyan Samsung Gear S2 yaygın bir şekilde kullanılacak gibi görünüyor. 

En iyi akıllı telefon: Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Serisini zirveye taşıyacak olan Xperia Z5 Premium akıllı telefonuyla IFA 2015 Fuarı’nın tartışmasız kralı olarak gösterildi. Sony Xperia Z5 Premium tam anlamıyla “evladiyelik” akıllı telefon ödülünü de alabilirdi elbette ama “En İyi Akıllı Telefon” ödülü 4K kalitesinde görüntü veren cihaza çok yakışıyor. 

En iyi dizüstü bilgisayarı: Toshiba Satellite Radius 12

Doğal olarak IFA 2015 Teknoloji Fuarı’nda dizüstü bilgisayarından geçilmiyordu. Ancak bunların arasından hızla sıyrılan tek bir marka görüyoruz, o da Toshiba Satellite Radius 12. 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlük veren, Corning Gorilla Glass ile güçlendirilmiş göz alıcı bir ekranı sahip olan Toshiba Satellite Radius 12 Intel’in son işlemcisi Skylake mimarisini kullanıyor. Cortana’yı kullanmak için özel bir tuşa sahip ve tamamen USB C-Type için uyumlu. Hem dokunmatik, hem de klavyeyle giriş yapılabiliyor.

En iyi oyun PC’si: Asus GX700

IFA 2015 Fuarı’nın en önemli kriterlerinden biri, bu yıl 4K çözünürlük sağlayan cihazları ön plana çıkarmak oldu. Asus GX700’de 4K görüntü kalitesi veren, 64GB RAM taşıyan özel soğutma sistemleri kullanan ve ROG (Repuclic of Gamers) serisine eklenmiş yeni bir ürün olarak boy gösterdi. Asus GX700 su soğutma sistemli ilk dizüstü oyun bilgisayarı olarak hem dikkat çekti, hem de ödülü kaptı. 

En iyi tablet: Acer Predator 8

Acer Predator 8 dünyanın ilk oyun tableti olarak tanıtıldı. Gerçekten de oyun oynamayı bambaşka bir tecrübe haline getirebilecek özelliklere sahip. IFA 2015’e iki oyun cihazı Predator 6 ve Predator 8 ile katılan Asus, 2GB RAM ve 32/64GB dahili belekle piyasaya çıkacak olan Predator 8 ile ödülü kaptı. Ekranında NTSC renk paletini kullanan Predator 8 oyuncuları tatmin edecek renkli ve doygun görüntülere sahip.

En iyi ev eğlence sistemi: Samsung UHD UBD-K8500 Blu-Ray Player

4K TV sistemlerinin artık iyice evlere yerleşmesiyle beraber elbette ev sinema sistemlerinin 4K UHD Blu-Ray oynatabilecek bir sisteme ihtiyacı olacağını gözden kaçırmayan Samsung, ikinci ödülünü de Samsung UHD UBD-K8500 Blu-Ray oynatıcısıyla aldı. Görüntü kalitesini HD kalitesinin 4 katına çıkaran bu UHD Blu-Ray oynatıcı “Ev Sineması” kurmak isteyenlerin kesinlikle edinmek isteyecekleri bir ürün olacak. 

En iyi ses cihazı: Beyerdynamic DT 1770 Pro

600 doları bulan fiyatıyla Beyerdynamic DT 1770 Pro ucuz bir ürün değil. Ama piyasada üzerine ses kalitesi verebilen başka bir ürün de yok. Son derece gerçek bas ve tiz değerlerine sahip olan Beyerdynamic DT 1770 Pro, öyle kulağınıza takıp sokağa çıkacağınız standart bir kulaklıktan ziyade bir stüdyoya daha çok yakışıyor. Bu yüzden de IFA 2015’te ses sistemleri kategorisinde tek başına en müzik cihazı ödülüne layık görülmüş. 

IFA 2015 Fuarında Teknoloji Devleri Neler Sergileyecekler?

2015'in En Acayip Cihazları Belirlendi

YORUMLAR