İşte Windows 10’un Türkçe Ekran Görüntüleriyle 12 Yeni Özelliği

İşte Windows 10’u keyfinize göre yapılandırmanızı sağlayacak özelliklerin kısa listesi.

Microsoft Edge ve IE Web Tarayıcıları

Yepyeni bir tarayıcı Microsoft Edge

Windows 10'a Gelen Yeni Tarayıcı Microsoft Edge'i Deneyin! Haberimizi hatırlarsınız. Artık Edge, Türkçe olarak hizmet verebiliyor. Böylelikle ne kadar yetenekli bir tarayıcı olduğunu ve yapabileceklerini daha iyi anlayabiliyoruz. Son derece minimize edilmiş ayarlar menüsünden Edge tarayıcısı Chrome’dan daha hızlı kişiselleştiriliyor ve ayarları yapılabiliyor. Öte yandan web sayfaları üzerinde notlar almak ve bunları paylaşmak da mümkün. Daha önce paylaştığımız videoyu tekrar izleyelim.

Microsoft Edge tarayıcısının önemli özelliklerinden biri, Office programlarıyla da entegre olarak gezdiğiniz web sayfalarını "notlarla" paylaşabilmenizi kolaylaştırması. Microsoft Edge'in "sonra oku" özelliği doğrudan "One Note" üzerinde okumaya vaktiniz olmayan pek çok makale ve web sayfasını da saklamanıza ve tekrar geri dönmenize olanak verebiliyor. 

IE bir yere gitmedi orada duruyor

Microsoft Internet Explorer'dan Vazgeçemedi, Güncellemeye Devam Ediyor haberimizi hatırlarsınız. Microsoft her ne kadar artık güncellemeyeceğini, kaldıracağını söylese de Internet Explorer Windows 10 ile beraber hizmet vermeye devam ediyor bu ne kadar sürebilir bilmiyorum, ancak kullanıcı alışkanlığına karşı Microsoft'un derin bir hassasiyeti olduğu da kesin. 

Ancak IE her zaman ki gibi standart yavaşlığını ve çeşitli "bug"larını hala bünyesinde taşıyor. Ancak Microsoft bu tarayıcıdan vazgeçemediği için düzelmesi de mümkün olabilir. 

  1. İşte Windows 10’un Türkçe Ekran Görüntüleriyle 12 Yeni Özelliği
  2. Masaüstü Harikaları
  3. CMD Prompt ve Windows Explorer
  4. Microsoft Edge ve IE Web Tarayıcıları
  5. Evrensel Uygulamalar
  6. Hesap Yönetimi ve Diğer Ayarlar
  7. Son Söz

YORUMLAR