İşte Windows 10’un Türkçe Ekran Görüntüleriyle 12 Yeni Özelliği

İşte Windows 10’u keyfinize göre yapılandırmanızı sağlayacak özelliklerin kısa listesi.

Hesap Yönetimi ve Diğer Ayarlar

Hesap Yönetimi

Windows 10 ömür boyunca çevrimiçi çalışmak üzere tasarlandığı için hesap yönetimi de oldukça önemli bir yer tutuyor. Microsoft Insider üyeliğinizin onaylanmış olması gerekiyor Bu alacağınız tüm güncellemeler en önemli unsurlardan bir tanesi. Windows 10 Hesap Yönetimi menüsü de son derece anlaşılabilir ve kolaylıkla kullanılabilir bir hale getirilmiş. Hesap yönetimi menüsüne ulaşmak için de kolaylıkla Arama özelliğini kullanabilirsiniz. 

Sistem Ayarları

Yine kendinizi hiç yormadan Arama özelliğini kullanarak ulaşabileceğiniz "Sistem ayarları" da Windows 10’u keyfinize göre yapılandırmanızı sağlayacak.

Denetim Masası

Denetim Masası en çok program ekleyip kaldırırken kullandığımız ve diğer ayarlarımızı yaptığımız en önemli Windows kumanda merkeziydi. Windows 10’da Denetim masası hala var, ancak Sistem ayarları'ndan programları daha kolay kontrol etmek de mümkün. Sistem sekmesinin Uygulamalar ve özellikler kısmı, Denetim masasının tüm işlevlerini daha fazlasıyla yerine getiriyor. Ama tabi yine de resimde gördüğünüz gibi Denetim masası nostaljisi yaşamak da mümkün. 

  1. İşte Windows 10’un Türkçe Ekran Görüntüleriyle 12 Yeni Özelliği
  2. Masaüstü Harikaları
  3. CMD Prompt ve Windows Explorer
  4. Microsoft Edge ve IE Web Tarayıcıları
  5. Evrensel Uygulamalar
  6. Hesap Yönetimi ve Diğer Ayarlar
  7. Son Söz

YORUMLAR