İyi Bir Online Oyuncusu musunuz? Testimizi Deneyin.

Multiplayer, MMO ya da arkadaşlarınızla beraber online oynadığınız oyunlarda iyi bir takım arkadaşı olabilmek için gerekenleri sıralıyoruz.

İyi Bir Online Oyuncusu musunuz? Testimizi Deneyin.

Şimdiye kadar iyi bir oyuncu olup olmadığınızı ya da, ne tür oyunlardan hoşlandığınızı saptamak için eğlenceli testler yaptık. Sıra dizininin son halkasına geldi. Herkesin birlikte oynamak isteyeceği iyi bir çok oyunculu online oyuncusu musunuz? 

Testimiz çok kolay. Sorulara cevap verip, açıklamaları onaylayıp onaylamadığınızı aklınızda tutuverin. Daha sonra sonuç paragrafıyla karşılaştırın, bakalım ne çıkacak. 

1- Ekrana yakın oturuyor musunuz?

Ekranla olan mesafenizi minimum seviye düşürün, ancak şaşı olacak kadar değil tabi. Bu sayede hem oyunu kontrol edebilir hem de anında refleksler verebilirsiniz.

2- Arkadaşlarınızla sadece pratik yapmak ve taktik geliştirmek için bir araya gelerek oyun oynar mısınız?

Bu şekilde kendinize bağladığınız arkadaşlarınız, her zor durumda yardımınıza koşacaklar, önceden çalıştığınız taktikleri oyunda uyumla sergileyecekler. Arkanızda dostlarınız olması önemli.

3- Yabancılarla oymaktan çok arkadaşlarınızı mı tercih ediyorsunuz?

Her zaman tanıdık takımlarla oynamak avantajlıdır. Böylelikle daha çok keyif almanız mümkün olabilir. Oyun sonrası sükunetle yeni taktikler geliştirebilir, tanımadığınız insanların kaprislerini de çekmezsiniz.

4- Oyun oynarken sakin ve gereken düğmeleri mi kullanıyorsunuz?

Paniğe kapılarak, ne yaptığınızı ölçüp tartmadan karakterinizi kontrol etmeniz imkansız. Öte yandan takımınız ne yapmak istediğinizi anlamazsa, oyun içinde hiçbir şansınız da kalmaz. Öyle deli gibi düğmelere, tuşlara saldırmanıza gerek yok.

5- Kaybettiğiniz zaman hırslanmayanlardan mısınız?

Sakinliğiniz, bir sonraki şans elinize geçtiğinde daha iyi bir stratejiyle saldıracağınız manasına geliyor. 

6- Dengeli davranmayıp duruma göre karakterinizi yönlendirebiliyor musunuz?

Tek bir çizgi üzerinde karakter geliştirmeye çalışmak, zamanla klişe bir karakter sahibi olmanıza yol açabilir. Karakterinizi bir oyun karakterinden çok kendi karakterinize yakınlaştırmaya çalışabilirsiniz. Her durum için aynı kararları vermemek, oyunun tadına tat katacaktır. Tarzınızı biraz çeşitlendirmek eğlenceli olabilir.

7- Karakterinizin neleri başarıp neleri başaramayacağını biliyor musunuz?

Her oyunda ölmek de var öldürmekte. Herkesi yok edeceğinizi sanmanız biraz yanlış. Bir Süpermen yaratamayacağınıza göre. Yaratacağınız karakterin, hangi koşullarda nasıl tepkiler vereceğini biliyor olmanız gerekiyor.

8- İyi oyuncuların her zaman en yüksek seviyede olmadığının farkında mısınız?

Sıralamalarda en üste tırmananlar her zaman iyi oyuncu olduklarıyla övünürler. Oysa bunun bir takım oyunu unutmamak gerek. En üst sıralardakiler nasıl iyi oyuncular olmayabiliyorsa, alt sıralardakilerin de kötü oyuncu olacağı yanılgısına düşmeyin.

9- Şansa inanıyor musunuz?

Evet, hayatta her zaman şansa yer var, oyunlarda da öyle. Bundan dolayı oyunlarda başınıza geleni “haksızlık ama” diye değerlendirmemelisiniz. 

10- Strateji kullanmayı ve kurmayı seviyor musunuz?

Oyunun sürati ne olursa olsun, oyunun gidişine göre startejiler kurabilmeyi başarmak gerek. Bu hem sizin hem de takım arkadaşlarınızın yararına olur.

11- Kendinize has bir oyun stili geliştirdiniz mi?

Birleri size bir şeyler söyledikçe tarzınızdan vazgeçmemelisiniz. Kendine has taktikleri olan oyuncular oyunda şaşırtıcı hareketler yaparak karşılarındakini gafil avlarlar.

12- Hile yapmayı aklınızdan bile geçirmiyor musunuz?

Gerçek hayatta bile hile yapanların sonunun hüsran olduğunu bilen hiç kimsenin, bu yola başvurmaması gerektiğinin farkındasınızdır.  Zaten hile kimi iyi bir yere getirmiş ki, sizi iyi bir oyuncu yapsın. 

Sonuç:

Yukarıdaki sorularımızın hepsine verdiğiniz cevap “Evet” ise ve açıklamalara da yürekten katılıyorsanız, harika bir çok oyunculu online oyun arkadaşısınız. Keşke bir yerlerde buluşup iki el “raid yapsak” denecek, rahatça takım liderliğine soyunacak bir takım ruhunuz var.

Ancak hangisi olduğu fark etmez, bu sorulardan en az iki tanesine “hayır” dediyseniz, bir oturup takım arkadaşlığı ve online oyun tarzınızı gözden geçirmenizde fayda var diyebiliriz. Bir de neden hayır dediniz sahi? Yorumlarınızı bekleriz. 

Battlefield 4 Multiplayer Silahları

Uncharted 3 Multiplayer Artık Ücretsiz

Flappy Bird Multiplayer Olarak Geri Dönüyor

YORUMLAR