İzmir İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir ilçe belediyelerinin Android uygulamaları ile karşınızdayız. Bilişim teknolojilerinin sürekli olarak geliştiği çağımızda, insanlar gibi kurumlar da ona ayak uydurma zorunluluğu ile karşı karşıyalar. İnsanlara hakettikler

İzmir İlçe Belediyelerinin Android Uygulamaları

İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir ilçe belediyelerinin Android uygulamaları ile karşınızdayız. Bilişim teknolojilerinin sürekli olarak geliştiği çağımızda, insanlar gibi kurumlar da ona ayak uydurma zorunluluğu ile karşı karşıyalar. İnsanlara hakettikleri modern ve çağdaş hizmeti sunabilmek adına bir çok kurum bu sebeple teknolojiden faydalanmaya çalışıyor. Bu kurumlardan biri de günümüzde belediyeler.

Klasik belediyeciliğin artık yeterli gelmediğini öngörmek çok zor değil. Bu yüzden de belediyeler daha modern ve çağdaş bir belediyecilik anlayışı yolunda ilk adımlarını, mobil cihazlara uygulamalar çıkartarak atıyorlar. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler değil, diğer bir çok şehir ve ilçe de kendi resmi mobil uygulamalarını piyasaya sürüyorlar. Bize de vatandaşlar olarak bunlardan faydalanmak düşüyor.

Bir bakıma vatandaşların bu uygulamaları kullanması da görev sayılabilir. Çünkü bu şekilde yönetime daha iyi katılabilir, şeffaf bir belediyecilik anlayışına katkıda bulunabiliriz. Örneğin şikayetlerimizin bir an önce çözüme kavuşmasını istiyorsak, bu uygulamalar bunun için çok büyük bir adım olabilir. Bu sebeplerle sizler için İzmir'in ilçelerinin resmi belediye uygulamalarını derledik.

Balçova Belediyesi

Tıpkı diğer belediye uygulamaları gibi Balçova Belediyesi tarafından geliştirilmiş resmi belediye uygulamasıyla bir çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Kullanıcı dostu ekranıyla aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ana ekranda Başkan, Duyurular, Haberler, E-belediye, İstek-Şikayet, Projeler, Nöbetçi Eczane, Semt Evleri olmak üzere sekmeler bulunuyor. Bu sekmelerden istediğinize dokunarak ihtiyacınız olan bilgiye erişebilirsiniz.

Geniş kapsamlı bu uygulama ile Balçova'da yaşıyorsanız artık hayatınız çok daha kolaylaşacak.

Bayraklı Belediyesi

Bayraklı Belediyesi tarafından yaptırılmış resmi belediyecilik uygulaması, Bayraklı'da yaşayanlara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla geliştirilmiş. Bir çok işinizi artık bilgisayar başına geçmek zorunda kalmadan halledebileceksiniz.

Vergi borcu ödeme, dilekçe takibi, istek ve şikayet iletme, kira sözleşmesinin detaylarını görüntüleme gibi bir çok işlemi kolayca bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Hoş bir tasarım sunan uygulama ile haber, etkinlik ve duyurulardan anından haberdar olabilirsiniz. Bayraklı'da yaşıyorsanız bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Bornova Belediyesi

İzmir'in en büyük ilçelerinden biri olan Bornova da mobil belediyecilik uygulaması kervanına katılanlardan. Uygulama, Bornova'da yaşayanlara daha kolay ve hızlı hizmet sunmak için geliştirilmiş.

Kapsamlı bir uygulama olan Bornova Belediyesi uygulaması ile Bornova'nın tarihçesinden etkinliklere ve projelere kadar her türlü bilgiye anında ulaşabileceksiniz.

Ayrıca yine e-belediye uygulaması ile e-belediye işlemlerinizi tek bir dokunuşla halledebilecek, istek ve şikayetlerinizi fotoğraf ekleyerek belediyeye anında iletebileceksiniz.

Buca Belediyesi

Buca Belediyesi, İzmir'in bir diğer ilçesi ve Android için resmi belediyecilik uygulaması bulunmakta. Hoş bir arayüze sahip ve aradığınızı çabucak bulabileceğiniz bir kullanımı var. O sebeple çok hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranında Başkan, Basın Odası, Etkinlikler, E-belediye, Kent Rehberi ve Çağrı Merkezi olmak üzere altı adet sekme var ve bu sekmelerden istediğinize dokunup ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca e-belediye özelliği sayesinde istek ve şikayetlerinizi bildirebilir, borç sorgulayabilir, telefon rehberine bakabilirsiniz. Çağrı merkezine direkt olarak bağlanmanız da mümkün.

Çiğli Belediyesi

Çiğli Belediyesi, kullanıcılara gerçekten göze hoş gelen bir resmi mobil uygulama hazırlamış. Açtığınızda karşınızda muhteşem fotoğraflar çıkıyor ve bu fotoğraflar arasında bir menü sunuyor. Bu menüden istediğinize dokunarak gidebiliyorsunuz.

Bu uygulama ile belediyenin haberleri, duyuruları, projeleri ve etkinliklerinden anında haberdar olabilir, anketler sekmesinden sorulara cevap verebilir ve belediyeye istek ve şikayetlerinizi anında iletebilirsiniz.

Eğer siz de bir Çiğli sakiniyseniz, bu uygulamayı indirip denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Karabağlar Belediyesi

Karabağlar Belediyesi resmi Android uygulaması, Karabağlar sakinlerine daha iyi hizmet sunmak ve teknolojiyi daha iyi kullanabilmek adına hazırlanmış bir uygulama. Modern ve şık bir arayüz ile kullanıcılara sunulan bu uygulamayla her işinizi hızlı bir şekilde halledebileceksiniz.

Belediye başkanı ile ilgili bilgi edinmekten e-belediye işlemlerinizi gerçekleştirmeye, Rehberden önemli noktaların bilgilerine ulaşmaktan etkinliklerle ilgili bilgi edinmeye her türlü işlemi yapabileceksiniz.

Ayrıca istek ve şikayetlerinizi bildirmek gibi bir şansa da sahip olacaksınız. Karabağlar'da oturuyorsanız, bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Karşıyaka Belediyesi

Karşıyaka bence İzmir'in en güzel ilçesi. O yüzden de güzel ve şık bir Android uygulamasını hakediyor. Belediye de böyle düşünmüş olmalı ki Karşıyaka sakinleri için hoş bir resmi mobil uygulama yaptırmış.

Bütün işlemlerinizi kolayca halledebileceğiniz bu uygulamaya ilk girdiğinizde kısa bir tanıtım sizi bekliyor. Ardından sunduğu bir çok seçenek içinden ihtiyacınız olanı bulup, işlerinizi halledebilir, ihtiyacınız olan bilgiyi alabilirsiniz.

Nöbetçi eczanelerden kültür merkezlerine her türlü önemli noktanın adres ve telefon bilgilerine de ulaşabileceğiniz bu uygulamayı indirip bir gözatmanızı tavsiye ederim.

Konak Belediyesi

Son olarak Konak Belediyesi'nin resmi Android uygulamasından bahsedelim. Bildiğiniz gibi Taksim İstanbul için neyse, Konak da İzmir için o. O yüzden de en çok mobil uygulamaya ihtiyaç duyan ilçe diyebiliriz. Belediye de bunu göz önünde bulundurmuş ve bu uygulamayı yaptırmış.

Gayet kapsamlı bir uygulama olduğu için aradığınız bir şeyi bulmamanız imkansız. Haberlerden etkinlik takvimine, meslek ve kültür sanat kurslarıyla ilgili bilgilerden festival ve şenliklere, her tür bilgiyi burada bulmanız mümkün.

Hoş bir tasarım ve kullanıcı dostu arayüzüyle de kullanımı gerçekten kolay. Konak'ta yaşamıyor bile olsanız, ziyaret ettiğiniz zaman işinize yarayacağını düşündüğüm bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR