JavaScript Öğrenmek İçin 7 Neden

Bu yazıda, JavaScript öğrenmenin neden çok önemli olduğunu ve neden öğrenmenizin gerektiğini liste biçiminde açıkladık. İşte JavaScript öğrenmek için 7 neden!

JavaScript öğrenmek bütün programcılar için yararlıdır. Bütün programcılar JavaScript öğrenmeli çünkü JavaScript dünyanın en popüler programlama dillerinden bir tanesidir. JavaScript, öğrenmesi hem kolay hem de eğlenceli bir programlama dilidir. JavaScript ile görsel efektler oluşturabilir, oyunlar tasarlayabilir, kendi blogunuzu oluşturabilir ve para kazanabilirsiniz.

JavaScript Öğrenmek Neden Çok Önemli?

JavaScript öğrenmek için bolca neden varken, JavaScript öğrenmemek için ortada hiçbir sebep yoktur. Bu yazıda, JavaScript öğrenmenin neden bu kadar önemli olduğunu ve neden bir an önce öğrenmenizin gerektiğini liste biçiminde açıkladık. İşte JavaScript öğrenmek için 7 neden!

  1. JavaScript sanal dünyanın merkezidir. JavaScript ile kodlama yapmak için kod düzenleme editörü, kod derleme aracı ve benzeri hiçbir araca ihtiyacınız yoktur. Bu, bir kişinin JavaScript öğrenmesi için en büyük nedenlerden bir tanesidir.
  2. JavaScript, dünya çapında çok sık biçimde kullanılan en popüler programlama dillerinden bir tanesidir. Bu, programcıların tercihlerinin arasında JavaScript'in en ön sıralarda yer almasına neden olmaktadır.
  3. JavaScript öğrenmesi kolay olan bir programlama dilidir. Hatta çocuklara JavaScript öğretecek araçlar ile çocukların da JavaScript öğrenmesi mümkündür. JavaScript'in dünya çapında tanınan, kullanılan bir dil olmasından ötürü topluluğunun ne kadar kalabalık olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. JavaScript öğrenmek için aldığınız eğitimden öğrendiklerinizi denerken karşılaştığınız sorunlar için JavaScript kullanan programcılardan yardım istediğinizde size büyük bir zevkle yardım edeceklerdir.
  4. JavaScript ile estetik efektler oluşturmak mümkündür. JavaScript animasyon kütüphanesini kullanarak hem verimli hem performanslı animasyonlar oluşturabilirsiniz.
  5. JavaScript programcı tarafından çok iyi biliniyor ise oyun da geliştirilebilir. Bir programcı olarak öğrenme sürecini seviyorsanız profesyonel bir oyun geliştiricisi olmanız dahi mümkündür.
  6. JavaScript ile kendi blogunuzu oluşturabilirsiniz. Blog oluşturma hizmetlerine güvenmek tehlikelidir çünkü hizmetlerin ne zaman kapanacağını veyahut blogunuzun herhangi bir nedenden ötürü tarafınıza bunun bilgilendirilmesi yapılmadan silinip silinmeyeceğini bilemezsiniz. JavaScript, HTML5 ve CSS3 dillerini bildiğiniz sürece blogunuzu oluşturmak için blog oluşturma servislerine güvenmek zorunda değilsiniz.
  7. Yeteneklerinizi para kazanmak için kullanmak mı istiyorsunuz? JavaScript ile para kazanmak da mümkündür. JavaScript programlama dilini öğrendiğinizde büyük şirketler için hata bulabilir ve bunun karşılığında ödül olarak para kazanabilirsiniz.

YORUMLAR