Jux İle Hikayeni 6 Farklı Şekilde Anlat

Jux İle Hikayeni 6 Farklı Şekilde Anlat

Hikayenizi farklı bir tarzda, çektiğiniz fotoğrafları güzel bir galeri şeklinde ya da beğendiğiniz bir sözü görsel olarak destekleyerek tüm sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz? Blog stiline yeni bir yaklaşım olarak görebileceğimiz bu yeni servis, hikayenizi 6 farklı tarzda anlatmanıza imkan tanıyor. Jux.com websitesi üzerinden erişebileceğiniz bu yeni nesil görsel içerik servisi ile neler yapabileceğimize bir bakalım.

Jux.com websitesine gidiyoruz. Servisi kullanarak neler yapabileceğimiz 6 adımda örnekler verilerek açıklanan anasayfa ile karşılaşacağız. Ama ilk önce servisi kullanabilmemiz için kısa kayıt işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kendimize uygun *.jux.com uzantılı web adresimizi seçip, gerekli bilgileri doldurduktan sonra kayıt işlemimizi sonlandırıyoruz. Artık karşımızda bir nevi ana sayfamız diyebileceğimiz boş bir ekran geliyor.

İlk hikayemizi eklemek için sağ üst bölümde bulunan "Add New" Yeni Ekle butonuna tıklıyoruz. Karşımıza "Alıntı - Makale - Resim - Video - Galeri - Geri Sayım" başlıkları altında 6 farklı seçenek çıkıyor.

Alıntı: Beğendiğiniz bir sözü, arkaplan resmi ile anlamlandırmanızı sağlar.
Makale: Yazdığınız bir makaleyi, özel bir şablonda ilgili bir resim ile desteklemenize olanak verir.
Resim: Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz özel bir anınızda çektiğiniz fotoğrafınızı kısa bir başlık ile resmedebilir.
Video: Belki de hikeyenizi en iyi bir video ile anlatmak istersiniz.
Galeri: Portfolyo olarak kullanılması için hazırlanan bölüm. Mesela tatil hikayenizi anlatmanız için mükemmel bir yol.
Geri Sayım: Resim grupları oluşturup bunları sıralamanızı sağlar. Top 10 listesi yapabilirsiniz. Biraz aşırıya kaçıp “slowmotion” arka arkaya çektiğiniz resimlerinizi numaralandırabilirsiniz.

Her açtığınız yeni hikaye, yeni resim yükleme, başlığı değiştirme, özet yazı girme, video önizleme, tarih atma, font özelliklerini değiştirme v.b. özelleştirmelere imkan veriyor. Bu sayede sadece size özel sayfalar oluşturmanızı sağlıyor.

Her eklediğiniz hikaye ana sayfanızda güzel bir arayüzde görünür olacak. Blog mantığında ilerleyen düzende eskiden yeniye göre hikayeleriniz listelenecek. Farklı olan bölüm ise her hikayenin kendisine özgü bir tarzının olması ve sizin kendi hikayenizi özenli bir şekilde hazırlıyor olmanız.

Jux.com henüz yeni bir servis. Ama getirdiği yeni bakış açısıyla kısa sürede kendini gösterecektir. Günlük tutabilir, portfolyonuzu yayınlayabilir, fotoğraf galerileri oluşturabilir, anılarınızı paylaşabilir ve biraz daha geniş düşünürsek küçük bir hikaye kitabı dahi yazabilirsiniz. Aynı anda anlattığınız hikayelerinizi hemen Facebook, Twitter veya E-Postanız üzerinden paylaşabilirsiniz. Hazırladığınız sayfaları yorum bölümümüzden paylaşabilir ve daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz. Yeni nesil hikayelerinizi bekliyoruz.

 

 

YORUMLAR