KMPlayer'ın Bilmediğiniz Özellikleri

KMPlayer'ın sahip olduğu bilmediğiniz detaylı ayarlar sayesinde medya dosyalarınızı en etkili şekilde yönetebilirsiniz.

KMPlayer'ın Bilmediğiniz Özellikleri

KMPlayer uzun süredir en popüler video oynatma programları arasında yer alıyor ve böylece kullanıcıların kaliteli bir şekilde videolarını izleyebilmelerine olanak tanıyor. Her ne kadar standart kullanımda herhangi bir zorlayıcı özellik barındırmasa da, programın haberdar olmadığınız onlarca farklı ve gelişmiş özelliği mevcut. Öyle ki, bu özelliklerden bazılarının video ve ses üzerine uzmanlıklar gerektirdiği bile bir gerçek.

Ancak bu yazımızda kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri çok zorlu olmayan ancak gözlerden gizli kalmış özellikleri bir araya getirerek sizlere daha iyi bir KMPlayer deneyimi sunmayı hedefliyoruz. KMPlayer'ı şimdiye dek kullanmadıysanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kolayca bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.

Oynatma Listesi Hazırlama

KMPlayer'ı kullanırken hem videolarınızı hem de müziklerinizi bir oynatma listesine ekleyebiliyor ve kaydedebiliyorsunuz. Böylece sık sık kullandığınız medya dosyalarına erişebilme imkanı yanında oynatma sıralarını da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için programın ana ekranında yer alan 3D ve çark butonlarının arasında bulunan listeleme ikonuna tıklıyoruz.

Programın sağ tarafında bir liste ekranı açılacaktır. Bu ekranın üst kısmında yer alan "+" butonu yeni listeler hazırlamanızı sağlıyor. Varolan listeye medyalar eklemek isterseniz de tek yapmanız gereken sol altta yer alan "+" butonuna tıklayarak dosyalarınızı bulmak ve eklemek

Müziğiniz veya videonuz oynamaya başladığında, ekolayzır kısmının hemen altında yer alan birbirinin içinden geçen iki ok butonuna basarsanız listeniz içerisinde rastgele oynatmalar yapılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR