Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz - Üçüncü Kısım

"Hangi konsolu almalı?.." Yeni nesil kapıda belki ama hala birçok insan bu soruyu kendine soruyor.

Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz - Üçüncü Kısım

Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz - Üçüncü Kısım'a hoş geldiniz oyuncu dostlar. Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yazının başı için Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz sayfasına gitmeniz gerekiyor.

***

Soru: Multiplayer mı daha önemli senin için yoksa tek kişilik hikaye mi?

Cevaplar:

AA) Tek kişilik Hikaye
BB) Multiplayer
CC) İkisi de önemli

Açıklama - AA) Tek kişilik hikaye benim için önemli olan, diyorsan bakacağın noktalar; "hangi konsolun özel oyunları beni daha çok cezbediyor", "hangi konsolda daha iyi grafik performansı alırım", "hangisine bu saatten sonra daha fazla oyun çıkar" gibi konular. Hangi konsolun özel oyunları seni cezbeder, ona gene sen karar vereceksin. Ancak diğerlerini cevaplayayım. Eğer aşırı derecede dikkat gösteren bir grafik hastası değilsen iki konsol arasında grafik performansı açısından rahatsız edici bir fark göremeyeceksin. Ancak konsolların ilk dönemlerinde iki platform için de çıkan oyunlar, Xbox 360'ta daha iyi bir grafik performansı verdiyordu. Fakat son dönemlerde bu fark da kapandı. Hatta bazı oyunlarda Playstation 3'ün ufak farklarla önde olduğu bile oluyor. Gelelim diğer soruya, yani "hangisine bu saatten sonra daha fazla oyun çıkar" sorusuna. Sony, Playstation 3 için destek vermeye devam edeceğini açıkladı. Zaten Beyond: Two Souls ve Last of Us gibi iki özel oyun Playstation 3 için çıkış yapacak. Bunun dışında Gran Turismo 6'nın da PS3'e çıkacağı konuşuluyor. Xbox'sa PS3'ten daha eski olmanın verdiği yorgunluktan mıdır nedir, özel olarak çıkacak bir oyuna sahip değil. (Kinect oyunları hariç.) Yani geçmişle değil de gelecekle ilgili düşünceleriniz varsa Xbox 360 özel oyunlar konusunda Playstation 3'ün gerisinde kalıyor.

**Cevaplandı ve Bitti**

Açıklama - BB) İşte bu noktada şöyle bir sıkıntı var. Eğer online oynamak için yıllık veya aylık cüzi de olsa bir ücret ödemek istemiyorsanız adresiniz Playstation 3. Fakat "bir şey olmaz veririz, azıcık bir şey nasıl olsa" diyorsanız adresiniz Xbox 360'a doğru yön değiştirsin. Çünkü Xbox 360 gerek chat özellikleri, gerek sağlam altyapısı, gerekse arkadaşlık sistemi gibi konularda Playstation 3'ten çok daha iyi bir hizmet sunuyor. Son zamanlarda durumu daha da toparlayan PS3'te de online oynayabilirsiniz. Fakat chat sisteminin tam oturmaması ve kötü yazılımı gibi konular sebebiyle bazı noktalarda eksik kalıyor PS3. İsterseniz PSN Plus gibi ücretli bir online üyelik de alabilirsiniz fakat olayınız sadece online olacaksa Xbox 360 edinmeniz daha yerinde olur.

**Cevaplandı ve Bitti**

Açıklama - CC) "Aslında ikisi de" diyen arkadaşlar AA ve BB'nin açıklamalarını okuyarak bir sonuca varabilirler. (Bir daha mı yazayım arkadaşım!)

**Cevaplandı ve Bitti**


YORUMLAR