Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

"Hangi konsolu almalı?.." Yeni nesil kapıda belki ama hala birçok insan bu soruyu kendine soruyor.

Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Merhaba sevgili okuyucular,

Bu yazımızda konsol almayı kafasına koymuş, "konsolsuz yaşayamam ben", "beni konsolumla gömün", "konsolumla evlenmek istiyorum" diyen, ancak henüz bir konsol edinmemiş oyuncu arkadaşlarımız için konsol arayışlarına çare olmaya çalışacağız.

Belki PC'nizin yanına eklemek için belki de sistem toplama derdi olmadan saf oyun oynamak için bir konsol arayışında olabilirsiniz. Fakat sebebi ne olursa olsun sizin konsol arayışına çare olabilmek için soru-cevap methodunu izlemeyi uygun gördüm. Hazırsanız aşağıdaki basit soruyla turumuza başlayabiliriz.

Not: "Yeni nesil çıkacakken niçin günümüz konsollarından tavsiye veriyorsun arkadaşım?!!" diye soracaklar olabilir. O sorunun cevabını da yazının sonunda vereceğim.

(Sorunuzun cevabı hangi şıksa alt tarafta yer alan açıklamasını okuyun.)

Soru: Konsolu alma sebebiniz yapacağınız yolculuklar da kullanmak için mi, yoksa evde oynamak için mi?

Cevaplar:

1) Yolculuk
2) Ev
3) Hem yolculuk hem ev olmuyor mu?

Açıklama - 1) O zaman sizin için PS Vita ve 3DS'i önerebilirim. Ancak belirtmekte fayda var; PS Vita oyun açısından şu anda sıkıntılı. 3DS'teyse kaliteli pek çok oyun olmasına rağmen, bir çoğu uzak doğu yapımı, yani Resident Evil Revelations gibi batıya da uygun oyunlar haricinde zevk alacağınız bir oyun bulamayabilirsiniz. Ancak, "Ben J-RPG hastasıyım." diyorsanız 3DS sizin için biçilmiş kaftan. Şimdiden iyi yolculuklar. PS Vita'yı düşünen kesiminse biraz daha beklemsini tavsiye ederim. Hele önümüzdeki E3 bir geçsin, PS Vita için Sony neler düşünüyor görelim. Ondan sonra terkrar gündemimize alabiliriz PS vita'yı.

**Cevaplandı ve Bitti**

Açıklama - 2) Ev için konsol alacaklar adına tavsiye olarak önerebileceğim üç konsol var. Playstation 3, Xbox 360 ve Wii. Wii U da demek isterdim, ancak yetersiz oyun sayısı ve Nintendo'nun piyasaya başarısız girişi yüzünden Wii U ilk etapta düşüneceğiniz bir konsol olmamalı. Ancak bu 3 konsol arasından hangisini alacağınızı belirlemek için de birkaç soru sormak gerekecek.

(Buradan Devam Edin) Soru: Hangi tip oyunları oynamayı düşünüyorsunuz?

Açıklama - 3) Olmuyor arkadaşım. Belki ileride PS Vita bu iş için uygun olabilir. Ancak şimdilik yok öyle bir alet.

**Cevaplandı ve Bitti**

  1. Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
  2. Sonuç
  3. PS3 vs Xbox 360

YORUMLAR