Konum Nasıl Atılır? WhatsApp’ta ve Web’de Canlı Konum Paylaşımı

Bulunduğunuz konumu ya da başka bir yeri kolayca tarif etmek istiyorsanız, bu rehberimizde konum atma nasıl yapılır? Anlatıyoruz.

Konum Nasıl Atılır? WhatsApp’ta ve Web’de Canlı Konum Paylaşımı

Arkadaşlarınıza ya da ailenize nerede olduğunuzu tarif etmek yerine konum bilginizi paylaşmak teknolojinin getirdiği en büyük avantajlardan biri olabilir. Harita üzerinde nerede olduğunuzu işaretleyerek gösteren bu özellikleri nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, bu rehberimizde konum nasıl atılır? WhatsApp’ta ve Web’de canlı konum paylaşımı konusunu ele aldık. Mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Akıllı telefonlarınızın GPS özelliğini aktif ederek kendi konumunuzu paylaşabileceğiniz gibi harita üzerinden herhangi bir konumu da arkadaşlarınıza veya ailenize gönderebilirsiniz. WhatsApp, Facebook Messenger ya da Google Haritalar’da bu işlemi nasıl yapabileceğinize gelin bir bakalım.

WhatsApp’ta Konum Paylaşma

WhatsApp konum paylaşma

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta, konumunuzu kolaylıkla gönderebilmeniz mümkün. Cihazınızın GPS özelliğini etkinleştirdikten sonra, konumunuzu göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatın ve ardından + butonuna dokunduktan sonra Konum seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Şu Anki Konumu Gönder seçeneğine tıklayarak konumunuzu paylaşabilirsiniz. Ya da bu seçeneğin hemen üstünde bulunan Mevcut Konumu Paylaş seçeneğiyle belirleyeceğiniz sürede anlık konumunuzu da paylaşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi WhatsApp’ta konum nasıl atılır? sorusunun yanıtını da bu vesileyle vermiş olduk.

Facebook Messenger’da Konum Paylaşma

facebook messenger konum paylaşma

Facebook Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, bu platformda da konumunuzu istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz. Sohbet ekranının sol tarafında bulunan + butonuna tıkladıktan sonra Konum butonuna tıklıyoruz ve konumunuzu kontrol ettikten sonra kolayca paylaşabiliyoruz. Farklı bir konumu göndermek istediğinizde, harita üzerinde seçim yapabilir ve Facebook’tan konum atma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Google Haritalar’da Konum Paylaşma

google haritalar konum paylaşma

Google Haritalar uygulamasında da basit birkaç adımda, mevcut konumunuzu anında paylaşabilmeniz mümkün. Uygulamayı başlattıktan sonra konumunuzun tespit edilmesi için sağ altta bulunan mavi butona tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra harita üzerindeki mavi noktaya tıklayarak Konumunuzu Paylaşın butonuna tıkladığınızda dilediğiniz uygulamayı seçerek konum paylaşma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız programlar hemen hemen herkesin kullandığı popüler uygulamalar olduğundan, ek olarak bir konum atma programına ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorum. Peki siz arkadaşlarınıza konum atmak için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Google Maps'e Konum Paylaşma Özelliği Geri Geliyor
MOBİL

Google Maps'e Konum Paylaşma Özelliği Geri Geliyor

Konum paylaşma özelliği Google Maps kullanıcıları tarafından en çok talep edilen özelliklerin başında geliyordu. Talep doğrultusunda Google’ın bu hamleyi yapması bir süredir bekleniyordu ki beklenen oldu ve şirket, yakın gelecekte Google Maps’e konum paylaşma özelliğinin getirileceğini açıkladı.


WhatsApp'ta Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

WhatsApp'ta Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde canlı konum paylaşma özelliğini duyurmuştu.

YORUMLAR