Kurban Bayramı için iOS Uygulamaları

Kurban Bayramı'nda kullanabileceğiniz en iyi uygulamaların bulunduğu bu yazı mübarek Kurban Bayramı'nı tüm kutsallığıyla yaşamak isteyen müslümanlara hitap ediyor.

Kurban Bayramı için iOS Uygulamaları

Öncelikle Tamindir ekibi olarak tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. Küslerin barıştığı, uzaktaki yakınların kavuştuğu ve yoksulların doyduğu bu bayramın öncelikle ülkemize ve tüm İslam alemine hayır getirmesini diliyoruz.

Müslüman alemi için en önemli dinsel hadiselerden biri olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kala mobil cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz uygulamaları inceledik. Faydalı dinsel uygulamaların yer aldığı listemizde beklentilerinize uygun olan uygulamaları bağlantılarımız üzerinden zahmetsizce indirebilirsiniz.

Eğer siz de Kurban Bayramı’nı tüm kutsallığıyla yaşamak istiyorsanız, yazımızın geri kalanına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

1- Dua ve İbadetler

Sadece Kurban Bayramı’nda değil her zaman kullanabileceğiniz bir uygulama olan Dua ve İbadetler’de farklı alanlar üzerine yazılmış makaleler, ibadetler ve dualar bulunuyor.

Tamamen kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Dua ve İbadetler’de yer alan içerikleri okurken hiçbir zorlukla karşılaşmayacaksınız çünkü yazı tipi ve arkaplan gerçekten iyi seçilmiş. Uygulamanın en dikkat çeken özellikleri arasında sosyal medya desteği sunulması geliyor. Bu sayede ilginizi çeken içerikleri sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz.

2- Günlük Dualar

Her müslümanın kullanması gereken uygulamalardan biri olan Günlük Dualar, farklı zamanlar için yardımcı olabilecek dualarla dolu bir alternatif. Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde, dönemin anlam ve önemine uygun bir uygulama arıyorsanız bu kesinlikle Günlük Dualar olmalı.

Uygulamada besmele, temizlik duaları, yemek öncesi dualar, çalışma duaları, cami ziyareti duaları ve abdest duaları bulunuyor. Farklı durumlarda edebileceğiniz duaları mobil cihazınızda taşımanın günlük hayatınızda büyük yardımı olacaktır.

3- Namaz ve Türkçesi

Namaz ve Türkçesi her müslüman için farz kılınan namaz ibadetini hakkıyla yerine getirebilmek için ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi sunuyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamada namaz surelerinin ve dualarının sesli olarak Arapça ve Türkçe okunuşları bulunuyor. Buna ek olarak her surenin meali de sunulan bilgiler arasında.

Tesbih Namazı, cuma, bayram, Teravih ve 5 vakit Namaz gibi çeşitli namazlar hakkında eksiksiz bilgi sunan Namaz ve Türkçesi, İslam’ın farzlarından olan namaz ibadetini yerine getirmek isteyen herkesin mutlaka kullanması gereken bir uygulama.

4- Namaz Rehberi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan bu resmi uygulama tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor. Adından da net bir şekilde anlaşılacağı gibi bu uygulamada namaz kılmak için yapılması gereken her şey tek tek işlenmiş.

Uygulamanın en iyi yanlarından bir tanesi de Hanefi ve Şafii mezheplerinin usüllerine göre namaz kılma bilgilerini işliyor olması. Namaz kılmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyen kullanıcılara hitap eden Namaz Rehberi’ni özellikle ufak yaştaki çocuklara öneriyorum.

Telefonda 3G Kotasını Ekonomik Kullanmanın Yolları

YORUMLAR