Kurban Bayramına Özel Android Uygulamaları

Kurban Bayramı'nda yararlanabileceğiniz Android mobil uygulamaları sizler için seçerek inceledik. Yazı içerisinde uygulamalar ile neler yapabileceklerinize göz atabilirsiniz.

Kurban Bayramına Özel Android Uygulamaları

Kurban Bayramı'na 2 gün kala Tamindir editör ekibi olarak sizler için Kurban Bayramı'nda kullanabileceğiniz bir uygulama listesi hazırladık. Söz konusu Kurban Bayramı olunca uygulama seçmek oldukça zor oldu. Arıca uygulama bulmakta zorlandık. Fakat sizler için seçtiğimiz uygulamaları kullanarak güzel bayram mesajları bulabilir, çocuklarınızı eğlendirebilir yada kurban kesimi hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kurban Bayramı'na özel sizler seçtiğimiz uygulamalar hakkında kısa bilgileri aşağıdaki bölümden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bu uygulamaların altlarında yer alan indirme bağlantılarına tıklayarak hemen Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

1) Kurban Nasıl Kesilir?

Uygulamamızın adından da anlayacağınız üzere kurban kesimi ile ilgili tüm bilmediğiniz bilgileri öğrenebileceğiniz ücretsiz ve oldukça yararlı bir uygulamadır. Uygulama üzerinde hem yazılı hem de görselli anlatım yapılarak kurban kesiminde dikkat etmeniz gereken noktalara değiniliyor.

Fakat benim önerim eğer ilk defa kurban kesmeyi deneyecekseniz, ya yanınızda bu işte tecrübe sahibi olan bir kişiyi bulundurun yada toplu ve hızlı kesim yapılan mezbahalarda ücret karşılığında kurbanınızı kestirin. Acemi kişilerin keseceği kurbanlarda, kurbanın daha fazla çekme ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle bu konu oldukça fazla önem taşıyor. Kurban kesmeyecek olsanız bile kurban kesimi ile ilgili bilgiler öğrenmek için uygulamayı Android cihazlarınıza indirip, yararlanabilirsiniz.

2) Kurban Rehberi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kurban Bayramı ile ilgili resmi uygulamasıdır. Kurban Bayramı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi uygulama içerisinde bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Zira listemizdeki en geniş kapsamlı ve bilgi barındıran uygulama da Kurban Rehberi. Bu nedenle genel olarak sizlere bu uygulamayı kullanmanızı öneriyorum.

Uygulama içerisinde bulabilecekleriniz arasında hangi hayvanlar kurban edilir, kurban niçin kesilir, kurban nasıl kesilir, kurban eti kimlere, nasıl dağıtılır gibi her türlü bilgi mevcuttur. Kurban Bayramı hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere resmi uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

3) Bayram Mesajları

Bu uygulama özel olarak Kurban Bayramı için hazırlanmamış olsa bile, bayramlarda sevdiğiniz ve tanıdığınız kişilere güzel sözler göndererek bayramlarını kutlamanızı sağlamaktadır. Eğer Kurban Bayramı'na özel güzel bayram mesajlaır istiyorsanız bu uygulamadan sonraki uygulamayı kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü kolay kullanılabilir olmasına rağmen, grafikleri pek de iç açıcı değil. Fakat uygulama içerisinde önemli olan mesajlar olduğu için grafik kalitesi olayına çok da takılmamak gerekiyor. Uygulama içerisinde gezinti yaparak farklı bayram mesajlarından en beğendiğinizi seçerek arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza ve dostlarınıza gönderebilir ve onların bayramlarını kutlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde yer alan esprili bayram mesajlarını da yakın olduğunuz kişilere gönderek bu güzel günde gülmelerini sağlayabilirsiniz.

4) Kurban Bayramı Mesajları

Bu uygulama direkt olarak Kurban Bayramı için geliştirilen basit ama faydalı bir Android uygulamasıdır. Uygulamayı teleofn ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirerek en beğendiğiniz bayram mesajlarını sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Bayram günlerinde tanıdığınız fakat görüşemediğiniz kişilerin bayramlarını en güzel şekilde kutlamak isterseniz. Basit bir bayram kutlama mesajı sevdiğiniz kişiler için yeterli olmasına rağmen bunu çok daha güzel ve süslü bir şekilde yapmak onlar için küçük bir sürpriz olacaktır. Fakat bu işi kendi başımıza yapmaya kalktığımızda bayramınızı kutlarım yada bayramınız mübarek olsundan çok da öteye gidemediğimiz doğrudur. Durum böyle olunca, bu tür uygulamalar yardımımıza yetişiyor.

Uygulama içerisinde gezinerekfarklı mesajlrı görüntüleyebilir ve hoşunuza gidenleri tespit ederek ister tüm kişilere tek bir mesajı isterseniz de farklı kişi gruplarına farklı bayram mesajlarını gönderebilirsiniz. Bir önceki uygulama gibi bu uygulamanında grafikleri pek iyi değil. Fakat bizim için önem taıyan uygulamanın içeriği olduğu için, grafik konusuna çok takılmıyorum.

Bayram sabahında sevdiklerinizin gönlünü fethetmek istiyorsanız Kurban Bayramı Mesajları uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

5) Bayram Metre

Listemizin son uygulaması bayram gerçekten bayram olarak yaşayabilen çocuklara özel. Çocuklarımızın topladığı şeker ve harçlık miktarını girerek yaşlarını belirlemesinde yardımcı olan uygulamayı küçük bir oyun olarak düşünebilirsiniz. Ufak yaştaki çocuklarınız için uygulamayı kendiniz indirerek onlarıo eğlendirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Çocuğunuzun topladığı şeker ve harçlık miktarını uygulamaya girerek çocuğunuzun ortalama kaç yaşında olmasını gerektiğini ekranda görüyorsunuz. Değerleri girilen çocuğun belirtilen yaştan daha küçük olması cömert akrabalara sahip olduğunuzu gösterir. Küçük olması ise malesef akrabalarınızın cimri olduğunu gösterir.

Uygulamanın tek özelliği de yaş hesaplamak değil. Çocuğunuzun kolay bir şekilde işaretleyebileceği ziyaret listesi bulunuyor. Bu liste sayesinde ziyaret etmediği yerleri görerek, teker teker uğrayıp hem şekerini hem de harçlığını alabilir.

Sizler için hazırladığımız Kurban Bayramı'na özel uygulamaları umarım beğenirsiniz. Hepinizin şimdiden mutluluk, sağlık ve sevgi dolu bir bayram geçirmesini diliyorum.

Kurban Bayramı için iOS Uygulamaları

YORUMLAR