Leap Motion İncelemesi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Daha önceden de olduğu gibi en yeni teknolojik cihazları detaylı olarak ele aldığımız ürün inceleme bölümümüzün bu seferki konuğu bilgisayarlarımızı futuristik bir yapıya kavuşturan Leap Motion oldu.

Leap Motion İncelemesi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Daha önceden de olduğu gibi en yeni teknolojik cihazları detaylı olarak ele aldığımız ürün inceleme bölümümüzün bu seferki konuğu bilgisayarlarımızı futuristik bir yapıya kavuşturan Leap Motion oldu. Eğer Leap Motion ile daha önceden tanışmadıysanız cihaz hakkında kısa bir ön bilgi vermek doğru olacaktır. Leap Motion hareket algılama yeteneği sayesinde bilgisayarınızı belli bir mesafeden dokunmadan kontrol etmenize imkan tanıyan ilginç bir fikir. Dokunmatik masaüstü sistemlerin bile çok yaygın olmadığı günümüzde dokunmatiğin de ötesine geçebilmemizi sağlayan Leap Motion bilgisayar kullanımında yeni pencereler açma niyetinde. 

Açılan kampanya aracılığıyla bir süre önce meraklıların bağışlarını toplayan Leap Motion bu bağışlarla geliştirilerek yeni piyasaya çıktı. Biz de elimize ulaşan Leap Motion'ı heyecanla inceledik. Fakat izlenimlerimizi aktarmadan önce bu kısa tanıtım videosu ile cihaza bir ön bakış yapabilirsiniz:

Windows 8'i El Hareketlerinizle Kontrol Edin
TEKNOLOJİ

Windows 8'i El Hareketlerinizle Kontrol Edin

Eğer dokunmatik ekrana sahip bir bilgisayarınız yoksa ve Windows 8'i klasik klavye ve fare ikilisiyle kullanmayı sevmiyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var.

YORUMLAR