LinkedIn'de Yüzde 500 Daha İyi Tanınmak İçin 14 Süper Yöntem

LinkedIn’de daha fazla görünür olmak ve etkileşiminizi artırmak için izlemeniz gereken bazı yollar.

LinkedIn'de Yüzde 500 Daha İyi Tanınmak İçin 14 Süper Yöntem

LinkedIn oldukça farklı, ciddi bir mecra. Son derece profesyonel ve kurumsal bir yapısı var. Diğer sosyal mecralara benzemiyor ve LinkedIn’de sofranızdaki baklavayı, kedinizi ya da parti selfilerinizi paylaşamıyorsunuz. Yani belkş paylaşmak istiyorsunuzdur ama, paylaşmasanız daha iyi olabilir. LinkedIn’de kendinizi göstermek için sadece profilinizi doldurup beklemek de yetmez. Peki, ne yapmak lazım?LinkedIn’de etkileşimi artırmak için sosyal ağ üzerinde aktif olmanız ve sosyal ağın sunduğu özellikleri sonuna kadar doğru bir şekilde kullanmanız gerek. Bunu komik videolar paylaşmadan yapmak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olacak. LinkedIn’de daha fazla görünür olmak ve etkileşiminizi artırmak için izlemeniz gereken bazı yolları sizin için derledik. Ancak bundan önce LinkedIn sosyal ağların neresinde duruyor ona bir bakalım. 

Kısa Kısa LinkedIn

LinkedIn profesyonel iş dünyasının sosyal medya platformu olarak tanımlanabilir. Bünyesine her saniye 2 yeni kullanıcı ve 7 şirket katabiliyor. Sürekli gelişen ve büyüyen bu sosyal ağ, Facebook ve Twitter kadar olmasa da, özellikle iş dünyasında oldukça önemli bir boşluğu dolduruyor.

LinkedIn sayesinde şirketler birbirlerini buluyor, yeni anlaşmalar e projeler yapabiliyorlar. Profesyoneller iş bulabiliyor ya da aradıkları elemanları buradan takip ederek, işe davet edebiliyorlar.

Ancak burası yine de bir sosyal mecra. Yani kalabalık bir yer. Milyonlarca insan, yüzbinlerce şirketten oluşan çok kaotik bir yapısı var. Bu noktada LinkedIn’de yerinizi belirlemek için belli stratejileri takip etmeniz gerekecek. Vereceğimiz ipuçlarına, biraz da yaratıcılığınızı katarak daha fazla fark edilebilme şansını yakalayabilirsiniz.

 

YORUMLAR