Logitech G27 Direksiyon Seti İncelemesi

Logitech'in yüksek performans vadeden direksiyon seti G27'yi inceledik.

Direksiyon

Direksiyon

Direksiyonu kutusundan çıkardığınız anda ilk fark edeceğiniz şey ağırlığı olacak. Direksiyonu kavradığınız zaman sizde bıraktığı ağırlık hissiyatı oldukça tatmin edici. Elinizde bir oyuncak değil de gerçekten bir direksiyon tuttuğunuzu hissediyorsunuz. Ağırlığı kadar tasarım açısından da gözünüze hitap eden G27, direksiyon panelinde oyun deneyiminizi de kolaylaştıracak özellikler barındırıyor. Örnek olarak, direksiyonun üzerinde bulunan led paneli, vites kullanımı için daha rahat bir gözlem imkanı sunuyor.  

11 inç boyutundaki direksiyon, 900 dereceye kadar dönebilen yapısıyla her türlü manevrayı rahat ve hızlı yapmanıza olanak tanıyor.

Deri kaplaması oldukça rahat bir kullanım sunarken direksiyonun elinizden kaymamasını da önlüyor. “Direksiyon neden elimden kayacak ki?” derseniz G27’nin kullandığı çift motorlu güç geribildirimiyle tanışmamızsınızdır, derim. Direksiyonun güçlü geribildirim motoru, yarış anında arabanızın en ufak bir titreşimini bile size hissettiriyor. Motor gücü yüksek arabaları kullandığınız zaman, arabayı yolda tutmak için direksiyonu oldukça sert tutmanız gerekecek. Hatta bu durum sizin için fazladan bir eğlence aracına bile dönüşebilir. Nasıl mı? Tek yapmanız gereken, daha önce basit özellikleri bulunan bir direksiyonla oynamış olan bir arkadaşınızı G27’nin başına oturtmak. Direksiyonun gücünü en başta kontrol edemeyecek ve size bol bol eğlence malzemesi verecektir. Yalnız dikkat edin direksiyonun müptelası olup, koltuktan kalkmayabilir. (Yaşanmış bir örnektir.)

  1. Logitech G27 Direksiyon Seti İncelemesi
  2. Kutu İçeriği
  3. Direksiyon
  4. Vites Kolu
  5. Pedal Seti ve Sonuç

YORUMLAR