Nokia Lumia 920 Detaylı İncelemesi

Nokia Lumia 920, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia tarafından üretilen ve son dönemin en popüler akıllı telefonlarından biri. Yepyeni bir mobil işletim sistemi ve uzun süredir beklenen Nokia hamlesinin Lumia 920 ile gerçeğe dönüşmesi bu ürünü

Nokia Lumia 920 Detaylı İncelemesi

Nokia Lumia 920, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia tarafından üretilen ve son dönemin en popüler akıllı telefonlarından biri. Yepyeni bir mobil işletim sistemi ve uzun süredir beklenen Nokia hamlesinin Lumia 920 ile gerçeğe dönüşmesi bu ürünü incelemem konusunda beni oldukça heyecanlandırdı. Ürünü kullandığım birkaç gün boyunca birçok detaya ve olası soru işaretlerinin giderilmesine yönelik araştırmalarım oldu ve tüm bunları bu inceleme yazısında topladım.

Hemen ürünün boyutlarından bahsederek incelememizin bu ilk bölümüne başlayalım.

130.3x70.8x10.7 milimetrelik boyutlara sahip Nokia Lumia 920’nin diğer akıllı telefonlara göre kalın görüntüsü hemen fark ediliyor. Bunun sebebi ise cihazda kullanılan bataryanın sahip olduğu yenilikçi özellikler. Tabii bu yenilikçilik tasarım konusunda böyle bir dezavantajı da beraberinde getirmiş. Aynı etki ağırlık konusunda da kendisini gösteriyor. Zira ürün 185 gramlık hissedilebilir bir ağırlığa sahip.

4.5 inçlik ekranı bulunan bu ürünün 4.8 inçlik ekranlı Galaxy S3’e göre yaklaşık 50 gram daha ağır olduğunu hatırlatırsak bu konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabileceğimizi düşünüyorum.

Lumia 920, tasarımı ile dikkat çeken bir telefon. Genel olarak köşeli hatlara sahip olmasının aksine yan ve arka yüzeyinin hafif bombeli, yan kısımlarının da oval olmasıyla özgün bir görüntü ortaya koyuyor. Tüm bunlarla birlikte cihazın varlığı iddialı ve ben buradayım dercesine duruşu fark ediliyor. Alt kısımda yer alan üç dokunmatik tuştan biri, yani sağdaki hızlı arama yapma ihtiyaçları için düşünülmüş fakat cihazın genel kullanımı sırasında ister istemez bu tuşa dokunulabiliyor ve istenmediği halde kendimizi arama sayfasında bulabiliyoruz. Bütün olarak sade bir tasarımı bulunan cihaz, polikarbon materyal kullanılarak hazırlanmış bir dış kaplamaya sahip. Sağ yan kısımda ses yükseltme ve azaltma, güç ve kamera – deklanşör tuşları konumlandırılmış. Ürünün altında ise iki hoparlör bölümü ve ortalarında mini USB bağlantı yuvası yer alıyor.

Nokia Lumia 920 İnceleme Videosu
MOBİL

Nokia Lumia 920 İnceleme Videosu

Nokia Lumia 920, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip belki de Nokia'nın var olan en iddialı akıllı telefonu. Daha önce oldukça derinlemesine bir inceleme yazısını sizlere "

YORUMLAR