Mac İçin En İyi Video Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Söz konusu fotoğraf ve video düzenleme olduğunda Apple bilgisayarlar ne yazık ki daha çok profesyonellere hitap ediyor. İşte Mac için en iyi video düzenleme uygulamaları!

Söz konusu fotoğraf ve video düzenleme olduğunda Apple bilgisayarlar ne yazık ki daha çok profesyonellere hitap ediyor. Ne yazık ki, Adobe Premiere, After Effects ve Final Cut Pro gibi sektörün öncü uygulamalarının üyeliklerinin fiyatı birçok kullanıcı için pahalı.

Neyse ki, Mac için kullanabileceğiniz bir dizi ücretsiz video düzenleme uygulaması bulunuyor ve bunların bazıları yeni başlayanlara, bazıları ise etkileyici özellikleri ile deneyimli video düzenleyicilerine yöneliktir.

İşte Mac için en iyi video düzenleme uygulamaları!

1. iMovie

Ücretsiz, tüketici sınıfı bir video editörüdür. Apple donanımı için en iyi şekilde optimize edilmiştir ve çoğu kişisel proje için uygundur.

iMovie, Mac sahibi olan herkes için ücretsizdir. iOS sürümü, tüm iPhone ve iPad sahiplerine ücretsizdir. Yazılım, galeride bulunan görüntüleri kullanarak hızlı bir şekilde video oluşturmak isteyenlere yöneliktir.

iMovie, 4K video ve yeşil ekran kompozisyonunu işleyebilen oldukça optimize bir yazılımdır. iMovie’de ağır çekim ve hızlandırma gibi efektleri kullanabilirsiniz. Uygulama, hazır yerleşik müzik ve ses efektleri ile birlikte gelir. Hollywood tarzı fragmanlar üretmenize, 4K çözünürlüğe kadar doğrudan YouTube ve Vimeo’ya dışarı aktarmanıza imkân verir.

2. DaVinci Resolve

DaVinci Resolve’un Studio sürümü yaklaşık olarak 1.000$’dır fakat temel sürümü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın bazı sınırlandırmaları vardır. Sadece SD, HD ve Ultra HD olarak çıktı alabilirsiniz, bu çoğu kullanıcı için yeterlidir. Uygulama, gelişmiş araçların bazılarına sınırlamalar koymuştur. Bu kısıtlamalar profesyonel kullanıcıları yükseltmeye ikna etmek için kullanılır.

3. OpenShot

OpenShot, 2008’den bu yana hizmet veren etkileyici bir özellik listesine sahip ücretsiz ve açık kaynaklı bir video editörüdür. Sağlam, ücretsiz ve erişilebilir video editörü sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Proje, küçük bir ekibin yer aldığı açık kaynak kodlu bir projenin beklentileri doğrultusunda yılda birkaç kez büyük güncelleme alır.

OpenShot’ın özellik listesi, çeşitli formatlar, animasyon için ana kareler ve sınırsız video ve ses parçası için büyük destek içerecek şekilde yıllar içinde büyüdü.

4. Shotcut

OpenShot’tan daha üstün, daha gelişmiş bir arayüze sahip, temel işlemleri yapabileceğiniz açık kaynak bir video düzenleme uygulamasıdır. Shotcut’ın özellik listesi, en az OpenShot kadar etkileyici ama Shotcut mükemmel görünümlü bir arayüze sahiptir. Ücretsiz bir uygulamadan daha iyisine benziyor. Çeşitli video formatlarını destekler.

5. Blender

Blender bazı yüksek profilli yapımlarda kullanılan ücretsiz bir 3D modelleme uygulamasıdır. Video kesme ve birleştirme, sesi karıştırma ve senkronize etme ya da ayar katmanları, geçişler ve filtreler uygulamak için Blender’ı kullanabilirsiniz. Muhtemelen bütün bir filmi Blender’da düzenleyemezsiniz ama temel düzenleme işlemleri için yeterli olabilir.

YORUMLAR