Microsoft Surface Pro Yazılım ve Teknik Özellikleri

Microsoft'un beklenen tableti Surface Pro, Windows 8 Pro işletim sistemi ile çalışıyor ve cihazın tüm teknik ve yazılım özelliklerini inceledik.

Microsoft Surface Pro Yazılım ve Teknik Özellikleri

Microsoft’un uzun süredir beklenen ve Surface RT tabletin ardından piyasaya sürdüğü Microsoft Surface Pro tableti satışa çıktıktan 3 gün sonra tamamen tükendi ve tablete olan yoğun ilgi Microsoft’un yüzünü güldürmüş gibi görünüyor. Özellikle Windows 8 Pro işletim sistemi barındırması nedeniyle bütün klasik masaüstü Windows programlarını kolayca açabilen tabletin bu yönüyle PC’lere büyük bir rakip olarak ortaya çıkması hali hazırda pek çok üreticiyi de korkutmuştu.

Surface Pro’ya dair Microsoft’un resmi olarak verdiği tüm detaylara değinmek gerekirse öncelikle yazılım ayağıyla başlamamız daha iyi olacaktır.

Yazılım

Adından da anlayabileceğiniz gibi Surface Pro içerisinde Windows 8 Pro işletim sistemiyle birlikte geliyor ve Windows RT’nin klasik Windows uygulamalarını açamaması ve sadece metro arayüzüne dair uygulamalarla yetinmesi sorununa bir çözüm getiriyor.

Böylece dizüstü, masaüstü ve ultrabook PC’ler üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemleri ve oluşturduğunuz döküman ve dosyaları kolayca tabletinizde de düzenlemeye ve çalışmalarınıza devam etmeye şansınız oluyor.

Windows 8 Pro’nun yanında 1 aylık Office 265 deneme sürümü de tabletle birlikte geliyor. Surface RT tabletin tam sürüm bir Office ile birlikte geldiği düşünüldüğünde bu birazcık hayal kırıklığı olabilir. Surface Pro’nun içerisinde Windows 8 uygulamaları, e-posta servisi, SkyDrive, Internet Explorer 10, Bing, Müzik, Video, Oyunlar ve Mesajlaşma da standart olarak geliyor.

  1. Microsoft Surface Pro Yazılım ve Teknik Özellikleri
  2. Donanım

YORUMLAR