Microsoft Windows 8'in İlk Sürümünü Haziran'da Yayınlayacak

Windows 8'in satış öncesi son deneme sürümü olan dağıtım önizlemesi (release preview) Haziran ayında Microsoft tarafından kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Microsoft Windows 8'in İlk Sürümünü Haziran'da Yayınlayacak

Windows 8’in resmen piyasaya sürülmeden önce son deneme yani dağıtım önizlemesi sürümünün (release preview) Haziran’ın ilk haftasında Microsoft tarafından kullanıcılara sunulacağı resmen duyuruldu.

Microsoft’un başkanı Steven Sinofsky’ın Japonya’da düzenlenen Windows 8 Geliştirici Günleri’nde sahneden yaptığı açıklama ve “Build Windows 8” Twitter hesabından bu bilginin doğrulanmasıyla beklenen haber herkese ulaştırılmış oldu.

Release Preview olarak adlandırılan bu dağıtım önizlemesi “Beta” sürümden hemen sonra geliyor ve ve ürünün en son versiyonunun bir adım öncesi olarak kabul ediliyor. Tüketici önizlemesi (consumer preview) adlı beta sürüm 29 Şubat’ta yayınlanmıştı. Windows 8’in son final sürümünün ise Ekim ayında yayınlanacağı bekleniyor.

Eğer Windows 8 Kullanıcı Önizlemesine dair incelememizi okumak istiyorsanız “İnceledik: Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi” yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı önizlemesini indirmek için aşağıdaki program indirme bağlantımızı da kullanabilirsiniz.

Windows 8 Microsoft için büyük bir test olacak. Çünkü Microsoft bu sürümüyle hem masaüstü hem de mobil cihazlar için entegrasyonu hedefliyor. Eğer başarılı olursa şimdiye dek üretilmiş en entegre işletim sistemi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Windows 8 klasik PC işlemcileri olan X86 çipli işlemcilerin yanında ARM çiplerle de çalışabilecek.

YORUMLAR