Microsoft'un Düzenlediği Windows 10 Cihazları Etkinliğinde Neler Oldu?

Microsoft'un düzenlediği Windows 10 cihazlar etkinliğinde neler oldu?

Microsoft'un Düzenlediği Windows 10 Cihazları Etkinliğinde Neler Oldu?

Microsoft'un merakla beklenen, Windows 10 ile birlikte gelecek cihazlarını tanıttığı etkinlik birbirinden güzel tanıtımlara sahne oldu. Teknoloji deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan şirketin, şimdiden yeni cihazlarıyla pazara damga vuracağını söylersek yanılmış olmayız. Surface Pro'dan Lumia'ya, Hololens'den Windows 10 kullanıcılarına kadar pek çok detayı bu blogda sizler için derledik.

Windows 10 Kullanıcı İstatistikleri

Evet yanlış duymadınız. Windows 10 yayınlandığı tarihten bu yana 110 milyon cihaza entegre olarak çalıştı. Açıklamayı Microsoft yöneticilerinden Terry Myerson yaptı. Bu yıl sonuna kadar ulaşmak istedikleri rakama 3 ay içerisinde ulaşan şirket, uygulama mağazasında da 670 bin uygulama olduğunu belirtti. Doğrusunu isterseniz bu kadar çabuk büyüyeceğini biz de beklemiyorduk. 110 milyonluk kullanıcı sayısı şirketin stratejilerinde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Ayrıntılar için 110 Milyon Cihaz Windows 10 Kullanıyor haberimizi okuyabilirsiniz.

Microsoft Band 2 Tanıtıldı

Microsoft Band 2, eğimli bir ekrana sahip. Önceki seriden daha detaylı sensörlere sahip ve bu spor yapanlar için bulunmaz nimet diyebiliriz. Aldığımız oksijen ve karbondioksit miktarına, stres altında kalp ve kan basıncımıza, şeker ve kalori ölçümlerimizi hesaplayan bu ürün, gerekli sağlık ölçümlerinin yapılmasına olanak tanıyacak.

Ayrıntılar için Microsoft Yeni Giyilebilir Cihazı Band 2'yi Tanıttı ve Fiyatını Açıkladı haberimizi okuyabilirsiniz.

Gönüllerin Efendisi Microsoft Surface Pro 4 ile Tanışın

Microsoft etkinliğinin açık ara assolisti. PC olarak kullanıldığında 12.3 inçe kadar genişliyor. Tablet modunda ise 12 inç olarak kullanılabiliyor. PC'de 267 ppi görüntü kalitesi tablette 216 ppi değerine düşse de, 1 TB dahili hafızası ve 16 GB RAM'i ile adeta göz dolduruyor. 6. nesil Intel işlemcisi ile dünya üzerindeki en hızlı tabletlerden biri. Ayrıca yanında Surface Pen ile beraber geliyor. Sizi bilmem ama 1300 dolarlık fiyatına rağmen ben tatmin oldum.

Ayrıntılar için Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti haberimizi okuyabilirsiniz.

Amiral Gemileri: Lumia 950 ve Lumia 950 XL

Daha önce sızdırılan haberlere baktığımızda özelliklerinin çok farklılık göstermediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 5.2 inç ve 5.7 inç ekranlar, Snapdragon 808, 3 GB RAM, sıvı soğutma teknolojisi, USB Type-C ile yarım saatlik şarjda yüzde 50'ye ulaşma, 4k video yayını, 20-megapiksel Carl Zeiss camlı lensler bulunan kamera. Windows 10 kullandığınız tüm cihazlarla entegre olarak çalıştığını da belirtmeden geçmeyelim.

Ayrıntılar için Lumia 950 ve Lumia 950 XL haberlerimizi okuyabilirsiniz.

Cep Telefonu mu Bilgisayar mı?: Microsoft Display Dock

Microsoft Display Dock, Windows 10 telefonlarınızı klavye, fare veya daha büyük bir ekranla beraber PC gibi kullanmanızı sağlayan bir cihaz. Aslında yeni değil fakat ismi değişti. 3 adet USB girişi taşıyor ve hepsi Type-C formunu destekliyor. 1080p çözünürlükteki her monitörü de destekliyor. Lumia 950 ve Lumia 950 XL ile bilgisayar kullanma deneyimine hazır mısınız?

Ayrıntılar için Cep Telefonunu Mini Bir PC'ye Dönüştürebilen Microsoft Display Dock Tanıtıldı haberimizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın En Hızlı 13 inç Dizüstü Bilgisayarı: Surface Book

Surface Book, Xbox ekibindeki mühendislerle ortak çalışması sonucu ortaya çıkmış. Magnezyum gövdeye sahip tasarımıyla dikkat çekiyor. Dokunma ve kalemi destekleyen 13.5 inç PixelSense ekranla gelen bilgisayarın kalbinde Intel’in Skylake ailesinden Intel Core i5 ve i7 işlemci ve Nvidia GeForce GPU (GDDR 5) bulunuyor. MacBook Pro’dan 2 kat daha performanslı çalışan (Microsoft’a göre dünyadaki en hızlı 13 inç dizüstü) bilgisayara çıkarılabilir arkadan aydınlatmalı klavyeyle geliyor. Tuşların basınca ses çıkartmadığı, sınıfında en iyisi olduğu da etkinlik sırasında belirtildi.

Ayrıntılar için Microsoft Surface Book: Dünyanın En Hızlı 13 inç Dizüstü Bilgisayarı haberimizi okuyabilirsiniz.

Hololens Bey Ne Yapıyorsunuz?: Hololens Project X-Ray

E3 2105’te Microsoft Hololens ile Minecraft’ın nasıl oynandığını görüp aklımızı kaçırmıştık, hatırladınız mı? Şimdi de Hololens ile bir de aksiyon oyunu demosu yapıldı. İzlerken yine ağzımız açık kaldı. Project X-Ray, gerçek dünyada bulunan tüm detaylarla etkileşime geçebiliyor ve oyuncunun artırılmış gerçeklikle oluşturulmuş giysiler ve silahlar kuşanmasına izin veriyor.

Videosu ve diğer ayrıntıları için Hololens Project X-Ray Demosu ile Microsoft Etkinliğine Yine Damgasını Vurdu haberimizi okuyabilirsiniz.

Amiral Gemilerinin Gölgesinde: Microsoft Lumia 550

Lumia 950 ve 950 XL gibi amiral gemilerinin gölgesinde kalan Lumia 550 küçük bir teselli olarak kalbimizde yatıyor. 139 dolar fiyatıyla ve mütavazi özellikleriyle dikkat çeken telefon, 1.2 Ghz Snapdragon 210 quad-core işlemci, 5 inç ekran, 5-megapiksel kamera, 8 GB dahili depolama ile kısa zamanda bizlerle olacak. Ucuz ama Lumia 550. Uygun fiyatlı telefon arayan kullanıcılar mutlaka denemek isteyecektir.

Ayrıntılar burada: Microsoft Lumia 550 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR