Mobil Uygulama Geliştirme ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bir mobil uygulama geliştirmek için harekete koyulmadan evvel mobil uygulama geliştirme ile ilgili bazı sıkça sorulan soruları kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu soruların cevapları, kafanızdaki birçok soru işaretini yok edebilir.

Akıllı telefonların kullanımı arttıkça şirketler hedef kitlesini yakalamak, müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amaçları ile bir mobil uygulama geliştirme işine dahil olmak istiyor.

Bir mobil uygulama geliştirmek için harekete koyulmadan evvel, mobil uygulama geliştirme ile ilgili bazı sıkça sorulan soruları kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu soruların cevapları, kafanızdaki birçok soru işaretini yok edebilir. İşte, mobil uygulama geliştirme ile ilgili sıkça sorulan sorular!

1. İşimiz için Mobil Uygulamaya Sahip Olmamız Bir Zorunluluk mu?

Bunun cevabı son derece basittir. Bir mobil uygulama sahibi olmak tamamen işinizin doğasına, gereksinimlerine ve hedeflerine bağlıdır. Hedefinizin sadece kaliteli içerikleri kitleniz ile buluşturmak ise bir web sitesini kullanmak yeterli olacaktır fakat kullanıcılar web sitesine geldiklerinde performansla ilişkili herhangi bir sorun yaşadıklarında çok hızlı bir şekilde hayal kırıklığına uğrayabilir. Bir mobil uygulamaya sahip olmak ise müşterilerinize markanızla sürekli olan etkileşimde bulunma imkânı verir.

2. Mobil Uygulamamla Nasıl Para Kazanabilirim?

Mobil için geliştirilen bir uygulamadan para kazanmak tamamen uygulamanın başarısı ile alakalıdır. Uygulamanız yeterince insan tarafından kullanıldığında en etkili para kazanma yollarından birini seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamadan para kazanmak için çok çeşitli yollar var. Uygulamadan para kazanmanın en popüler yollarından bazıları; uygulamaya reklam yerleştirmek, uygulamayı Google Play Store veyahut App Store üzerinden ücretli bir şekilde sunmaktır.

Mobil uygulama geliştiricilerinin en çok kullandığı para kazanma yollarından biri de uygulama içinde belirli özellikleri isteğe bağlı miktarda ücretli olarak sunmaktır. Örneğin, fotoğraf düzenleme uygulamalarında bazı filtrelerin kilidini açmak için abonelik satın almanız gerekir. Sizin de uygulamanızdan bu şekilde para kazanmanız mümkün.

3. Bir Geliştirici Ekibi Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mobil uygulama sahibi olma amacıyla bir geliştirici ekibi oluştururken ekibe katılacak kişilerin portföylerini derinlemesine analiz etmeniz gerekiyor. Bu kişilerin portföyleri, onların becerilerini, uzmanlık alanlarını ve yeteneklerini daha yakından incelemenize yardımcı olacaktır. Bu kişilerin tamamladıkları projeleri de incelemeniz size neler yapabilecekleri hakkında bir fikir verecektir.

4. Mobil Uygulamayı Yayınladıktan Sonra Ne Yapmam Lazım?

Mobil uygulamayı yayınladıktan sonra tanıtım aşamasına geçmeniz gerekiyor. Uygulamanızı tanıtmak için internet sitelerinden, forumlardan ve sosyal medyadan yardım alabilirsiniz. Bu işin sadece mobil uygulama geliştirmekle bitmediğini de aklınızda bulundurmalısınız. Hata düzeltmek ve çeşitli özellikler eklemek için düzenli olarak güncelleme yayınlamalısınız. Uygulamadaki güvenlik açıklarını da ayrıntılı olarak ele almayı unutmayın.

5. Bir Uygulama Geliştirmenin Maliyeti Nedir?

Mobil uygulamanın maliyeti projenin büyüklüğüne bağlıdır. Çok büyük bir projenizin olması, alanında uzman insanlara ihtiyacınızın olmasına neden olur. Uygulamanın maliyetini hesaplarken bu unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir.

YORUMLAR