MSN'den Skype'a Geçiş Kılavuzu

Windows Live Messenger veya birçok insanın kullanmayı tercih ettiği diğer adıyla MSN artık yok. Messenger hesabınızı bir kenara bırakarak Skype'a geçmeye hazır mısınız?

MSN'den Skype'a Geçiş Kılavuzu

Windows Live Messenger veya birçok insanın kullanmayı tercih ettiği diğer adıyla MSN artık yok. Messenger hesabınızı bir kenara bırakarak Skype'a geçmeye hazır mısınız?

Daha öncede defalarca kez Microsoft'un eski mesajlaşma servisi Windows Live Messenger'ı emekliye ayırarak tüm Windows Live Messenger kullanıcılarını Skype'a geçireceğinden defalarca bahsetmiştik. Zaten 2012 yılının son dönemlerinde Microsoft tarafından gelen açıklamayla birlikte insanlar yavaş yavaş Skype'a geçiş yapmaya başlamışlardı. Hala insanlar eski mesajlaşma programı Messenger'dan kopmakla ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyorlar ve bu durumla ilgili şikayetlerini sürekli olarak Microsoft'a bildiriyor olsalar da Microsoft tarafında karar gayet net ve geri dönüşü yok. 8 Nisan 2013 tarihinde tamamen kapatılması planlanan Windows Live Messenger'ın emekliye ayrılma süreci insanların Skype'a rahat bir şekilde geçiş yapabilmeleri için şimdilik Nisan sonuna kadar ertelendi.

Peki sizlerin konuyla ilgili neler bilmeniz gerekiyor? İngilizce sürümler için 8 Nisan'da başlayacak olan değişim ay sonuna kadar devam edecek. Bu noktada durumdan tek etkilenmeyecek olan Çin'li kullanıcılar olacak. Microsoft tarafından gelen yeni bilgiler doğrultusunda birçok Messenger kullanıcısı şimdiden yeni mesajlaşma servisi olarak Skype'ı kullanmaya başladı bile. Skype'a geçiş sürecinde diğer MSN kullanıcılarına da yardımcı olmak isteyen Microsoft geçiş adımlarını çok daha kolay bir hale getirdi. Örneğin Windows Live Messenger hesabınıza bağlı tüm kişileri tek seferde Skype hesabınıza aktarabilirsiniz veya yeni bir Skype hesabı oluşturmak istemiyorsanız varolan Microsoft hesabınızla Skype hesabınıza kolayca giriş yapabiliyorsunuz.

Tabi bu noktada eğer istemiyorsanız Skype kullanmak gibi bir zorundalığınız yok. Sonuç olarak piyasaya baktığınız zaman Windows Live Messenger veya Skype yerine kullanabileceğimiz birçok alternatif yazılım bulunmaktadır. Skype'a geçiş kadar kolay bir süreç olmasa da diğer alternatif programları denemek isteyen kullanıcılarımız yola en başından başlayabilirler. Alternatif olarak hangi programları kullanabiliriz diye merak eden kullanıcılarımız isterlerse daha önce yazmış olduğumuz Windows Live Messenger Alternatifleri yazımıza göz atabilirler.

Ayrıca sizi bir noktada uyarmalıyım. Birçok kullanıcımızın MSN'i çok sevdiğini biliyorum ki zaten sitemiz üzerinde hala en çok indirilen uygulamaların arasında yer alıyor olması bunu açıkça gösteriyor. Nisan ayının sonunda Windows Live Messenger yani MSN'in kapatılarak yerini Skype'a bırakacağı konusundan yazımın önceki bölümlerinde sizlere bahsetmiştim. Mayıs ayıyla birlikte tamamen kullanımdan kaldırılacak olan Windows Live Messenger uygulamasını tekrar kullanma şansınız olmadığını öncelikle kabullenmelisiniz. Eğer hala bu durumu kabullenemediyseniz ve internet üzerinde MSN indirebileceğiniz bir site aramaya devam ediyorsanız dikkatli olun çünkü kötü niyetli insanlar şimdiden MSN için sahte internet siteleri ve yazılımlar üretmeye başladılar. Hackerların hedefi haline gelmemek için böyle şeyler yapmaktansa artık MSN'i indirseniz bile kullanamayacağınızı bilmeniz veya MSN adı altında gelen bir programın aslında MSN olmadığını anlamanız gerekiyor. Benden uyarması!

Sizlere MSN'den Skype'a geçiş sürecinde yardımcı olabileceğini düşündüğüm ve sorularınıza cevap bulabileceğiniz haber, makale ve videolarımızı aşağıda paylaşıyorum. Umarım tüm sorularınıza bu şekilde cevap bulabilirsiniz. Cevapsız kalan sorularınız için yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Windows Live Messenger'dan Skype'a Geçiş Sürecinde Yayınlanan Haberler:

Windows Live Messenger Yerine Skype Geliyor

Messenger Ekibinden Önemli Duyuru

Skype Trafiğini Yüzde 44 Oranında Artırarak Rekor Kırdı

Windows Live Messenger Kullanıcılarından Microsoft'a Tepki

Skype Messenger Kullanıcılarının Tepkilerine Cevap Verdi

Microsoft Önümüzdeki Sene Messenger'ı Tamamen Sonlandıracak

Microsoft Messenger'dan Skype'a Geçiş Sürecini Hatırlattı

Skype Her Gün 2 Milyar Dakika Kullanılıyor

Windows Live Messenger'dan Skype'a Geçiş Sürecinde Yararlanabileceğiniz Rehber Bloglar:

Skype Kurulumu ve Kullanımı

Skype Gizlilik Ayarlarınızı Düzenleyin

Skype'ta Ses ve Video Ayarları

Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır?

MSN Hesabıyla Skype Üzerinde Nasıl Oturum Açılır?

Skype Mesajlaşma Geçmişi Nasıl Silinir?

Birleştirilmiş MSN ve Facebook Hesaplarını Skype'tan Ayırma

Skype ile İlgili Hazırlamış Olduğumuz Videolar:

Skype ile Görüntülü Konferans Nasıl Yapılır?

Skype Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Skype Ses Ayarları Nasıl Yapılır?

Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir?

MSN Hesabınızla Skype Açma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR